Megjelent: 20 éve

Az EU legjobb munkahelyei - Egyre több cég engedi a rugalmas munkaidőt

Április 28-án adták át Londonban a Great Place To Work (Kiváló Munkahely) Intézet által meghirdetett "Kiváló munkahely" verseny díjait. Öt kategóriában különdíjakat is kiosztottak. A díjazottak közül a Microsoftnál a sok tréninget, a svéd Kanal 5-nél a csapatszellemet, a Timpson kiskereskedelmi láncnál a jó belső kommunikációt, a vezetőség "emberközeliségét" emelték ki.

A világon több cég foglalkozik a munkahelyek minőségének felmérésével. Magyarországon a Hewitt Inside "Legjobb munkahely" díja ismert, melynek európai versenyében a Microsoft Magyarország a közelmúltban a második helyen végzett. Szintén a munkahelyeket vizsgálja az amerikai központú Great Place To Work Intézet, amely 1980. óta értékeli a versenyébe jelentkező munkaadókat. Európában az EU tizennégy tagországában végeznek évről évre felmérést és díjazzák a "Kiváló munkahelyeket." Az idei évben tizennégy EU-tagország ezer cégét vizsgálták 113 ezer véletlenül kiválasztott munkavállaló véleménye alapján.

Többen bánhatnak szabadon idejükkel a munkahelyen

Az idei trend szerint tovább terjed a rugalmas munkaidő a cégeknél, ugyanis 5 százalékkal többen válaszolták azt, hogy ha szükségét látják, eljöhetnek a munkahelyről, tehát részben maguk gazdálkodhatnak munkaidejükkel. A "Kiváló Munkahely Intézet" kutatói öt kategóriában osztottak ki különdíjakat és megnevezték az EU száz, illetve tovább szűkítve tíz legjobb munkahelyét.

Az öt kategória győztesei:

A "Hitelesség" kategória nyertese az angliai Timpson kiskereskedői hálózat.
A cégen belül különösen jó a belső kommunikáció. Kéthetente hírlevelet küldenek minden dolgozónak, akik nagyrészt maguk készítik az információs csomagot. Az éves Nemzeti Roadshow program keretében a cég vezérigazgatója az ország egyik felébe, az elnök a másik felébe látogat el, hogy személyesen találkozzon az alkalmazottakkal és első kézből tájékoztassa őket, valamint meghallgassa a munkatársak javaslatait.

A "Tisztelet" kategóriát a Microsoft tizenkét uniós tagországban működő leányvállalatai nyerték.
A cég elismerten rugalmasan bánik a munkaidővel, lehetővé teszi az otthonról való munkavégzést. Hollandiában például minden munkatárs laptopot kap és szélessávú otthoni Internet-elérést kap, melynek havi költségeit is a cég állja. Emellett a Microsoft különösen sok pénzt fektet a munkatársak képzésébe. Svédországban e célra egy dolgozóra évente 8471 eurót adnak ki, Németországban évente 20 munkanapot vannak tréningen a dolgozók.

A "Fair bánásmód" kategória különdíját az American Express angliai és olasz leányvállalata kapta.
A sokszínű munkaerő nagy erőket mozgósító fejlesztéséért járt a kitüntető cím az American Expressnek.

A "Büszkeség" kategóriában a német Hexal diadalmaskodott.
A cég különösen figyel a dolgozókra. Sportolási lehetőséget, óvodai ellátást biztosít a dolgozóknak illetve gyermekeiknek valamint a munkatársakat díjmentesen a legközelebbi vasútállomásig szállítják a munkahelytől.

A "Csapatszellem" kategóriában a svéd Kanal 5 televízió diadalmaskodott.
A televízió alapfilozófiája olyan tévét készíteni, ami több a vidámságnál - hírek, politikai vitaműsorok nélkül. Az adásba kerülő vidámságokon kívül a munkahelyen is kiváló a légkör. A munkatársak rendszeresen együtt buliznak. Busás összegek állnak rendelkezésre a fizikum fejlesztésére és akinek sok a napi pörgés, beülhet néhány percre egy erre a célra kialakított meditáló szobába.

Az Európai Unió legkiválóbb tíz munkahelye a Great Place To Work (Kiváló Munkahely) Intézet versenyében (abc-sorrendben):


Danone (Spanyolország, élelmiszergyártó, 1785 alkalmazottal)
Kanal 5 (Svédország, tévéállomás 121 alkalmazott)
Kraft Food (Németország, Görögország élelmiszergyártó, 3301 alkalmazott)
MNBA (Írország, pénzügyi szolgáltató/hitelkártya 1100 alkalmazott)
Microsoft (Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Hollandia, Írország, Olaszország, Németország, Portugália, Svédország, Egyesült Királyság, szoftverfejlesztő, 7495 alkalmazott)
Pfizer (Dánia, Finnország, gyógyszergyártó, 500 alkalmazott)
Technogym (Olaszország, sportszergyártó, 940 alkalmazott)
Timpson (Egyesült Királyság, kiskereskedői hálózat, 2868 alkalmazott)
Vorarlberger Kinderdorf (Ausztria, gyermekfalu, szociális szolgáltató, 148 alkalmazott)
?What If! (Egyesült Királyság)

Karácsony Zoltán 2004. április 30.
  • 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.04.04Az Év Irodája Konferencia & Díjátadó Kíváncsi vagy, hogy kié lesz Az Év Irodája díj, érdekelnek a legmodernebb irodai megoldások, valamint a magyar és nemzetközi piacot meghatározó szakemberek tapasztalatai? Akkor ott a helyed! KIKET FOGUNK DÍJAZNI?info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.04.23Humán controlling mutatószámok a gyakorlatban A képzés célja: A HR munka modern személetének és mérésének, számításának gyakorlati ismerete. A humán controlling egyes eszközeit konkrét példákon mutatjuk be, a résztvevőkkel közösen értékeljük azok alkalmazását.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek