kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 9 éve

Foglalkoztatási program hátrányos helyzetű álláskeresőknek

A Termelőiskola esélyt ad címmel hátrányos helyzetű munkanélküliek számára szervezett az építőiparhoz kapcsolódó képzési, foglalkoztatási programot az Első Magyar-Dán Termelőiskola Alapítvány Zalaegerszegen.

images

A mintegy 110 millió forint uniós finanszírozású projekt eredményeiről tartott keddi sajtótájékoztatón Molnár Máté programigazgató elmondta: a projekt indítását megelőzően az alapítvány felmérte a Zalaegerszegen és környékén működő 28 építőipari cég munkaerőigényét.

Az adatok azt mutatták, hogy az építőiparban a nyugdíjazások, a szomszédos országok "elszívó hatása" miatt az ország nyugati térségében hiányszakmák keletkeztek. Átalakult az építőiparral szembeni igény is, míg korábban a szerkezetépítés dominált, jelenleg inkább felújításra, korszerűsítésre, ezen belül homlokzatépítésre, nyílászárócserére - és az ezeket végző szakemberekre - van kereslet - ismertette Molnár Máté.

Az építőipari cégek javaslatai alapján az alapítvány OKJ szakmai képzést indított kőműves és hidegburkoló, valamint homlokzatépítő és -szerelő szakmában. A zalai megyeszékhelyről és a város 30-35 kilométeres vonzáskörzetéből 30 álláskeresőt vontak be a 11 hónapos képzési programba. Az alapítvánnyal kötött munkaszerződés alapján a hallgatók havi 105 ezer forint bruttó bért kaptak.

A szakmai képzésben részt vevők közül 27-en szereztek középfokú építőipari szakképesítést. A Termelőiskola esélyt ad című projekt keretében további 10 ember számára nyújtottak munkaerő-piaci szolgáltatást és segítették az elhelyezkedésüket. A programban részt vevő 40 ember közül 39-en jelenleg is dolgoznak, és minden esély megvan rá, hogy tartósan meg tudjanak kapaszkodni a munkaerőpiacon - mondta el Molnár Máté.

Az Első Magyar-Dán Termelő Iskola Alapítvány 1995 szeptemberében kezdte meg működését Zalaegerszegen, közhasznú tevékenységét hazai és nemzetközi pályázatokon nyert forrásokból finanszírozza. Az alapítvány a hátrányos helyzetű, alulképzett, szakmai végzettséggel nem rendelkező munkanélküliek foglalkoztatását, szakmai képzését és munkaerő-piaci integrációjának segítését tűzte ki célul.

A programjaikba az elmúlt két évtizedben összesen 2208 munkanélkülit vontak be. A képzésekbe 1972 ember kapcsolódott be: közülük 221-en alapiskolai, 148-an betanított szakmai, 1514-en pedig középfokú, országos érvényű szakmai bizonyítványt szereztek.
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Csak a magyar fiatalok 20 százaléka érzi, hogy stabil a munkahelye

Kisebbségben vannak azok, akik úgy érzik, megbecsülik őket. Teljes cikk

KSH: 9.9 százalékkal nőtt a reálkereset egy év alatt

A nettó kereset mediánértéke 340 700 forint volt. Teljes cikk

Szakemberhiány miatt szünetel több vizsgálat az Oroszlányi Szakrendelőben

A rendelőben több osztályon is szünetelni fog az ellátás az átmeneti szakemberhiány miatt. Teljes cikk