kapubanner for mobile
Megjelent: 13 éve

Hogyan lesz vállalkozásbarát a pályáztatás?

December 15-én, az Új Széchenyi Terv konzultációs periódusának záróakkordjaként került sor a Magyarok a Piacon Klub (a Klub) "Boldogítás helyett boldogulás - Legyen vállalkozásbarát a pályáztatás" címet viselő rendezvényére, amelyre - a karácsonyi hangulat dacára - több mint 200 résztvevő volt kíváncsi.

A 2010 márciusában civil szerveződésként alakult, és jelenleg több mint 50, piacvezető magyar vállalkozást tömörítő Klub a magyar tulajdonú kkv-k érdekképviseleti szerve kíván lenni.

Ebben a minőségében szervezte meg az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) bejelentését megelőző mai konferenciát, amelyen ezúttal olyan, a támogatási rendszer kidolgozásában közreműködő szakértők vettek részt, mint Csuhaj V. Imre, a nemzetgazdasági tárca miniszteri biztosa, Siba Ignác, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség főosztályvezetője, a Gazdaságfejlesztési Programok Irányító Hatóságának vezetője vagy Barta E. Gyula, a MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. vezérigazgatója. Tekintettel a tematikára, az esemény levezető elnökének szerepét Essősy Zsombor, a MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt. (MAPI) vezérigazgatója, a VOSZ "Év Vállalkozója 2010" díjazottja, a Klub elnökhelyettese vállalta magára.

Csuhaj V. Imre: "Az ÚSZT KKV fókusza mellett kiemelendő, hogy a cél, hogy 2011-ben elinduljanak a fejlesztések, elrendezzünk mindent. Sokat fog lendíteni az automatikus pályáztatás lehetősége, ami azt bizonyítja, hogy látjuk: fontos az állam szerepének helyretétele. Újdonság, hogy eddig nem voltak kombinált konstrukciók - ezentúl lesznek. Kapcsolni fogjuk a vissza nem térítendő támogatásokhoz a megfelelő bank konstrukciókat. Ami a forrásokat illeti, 2011-2013 között alsó határként 300-300 Mld Ft jut majd - átlagosan - évente gazdaságfejlesztési célokra."

Siba Ignác: "Mivel az utóbbi időszakban a vissza nem térítendő támogatásokon volt a hangsúly, ezért most a másikat, a "Jeremie" néven ismert visszatérítendőre is felhívom a figyelmet, amiből eddig 27,5 miliárd forint ment ki a vállalkozásokhoz. Változik a szemlélet: a jövőben nem támogatást, hanem forrást biztosítunk, aminek egy részét vissza kell fizetni. A pályázatok kiírása egyszerűbb és általánosabb lesz, és a prioritásokhoz való illeszkedést díjazza majd a hivatal. A KKV-k mellett a mikro-vállalkozások minden kiírásban előnyt élveznek majd. Fontos, hogy elérjük őket, hogy segítséget nyújtsunk nekik, és hogy életképes vállalkozásokat tőkéhez segítve hozzájáruljunk a cégben meglévő lehetőségek megvalósításához."

Barta E. Gyula: "Kétszer ad, ki gyorsan ad - a MAG Zrt. feladata, hogy biztosítsa a pénz eljuttatásának vállalkozó számára fontos ütemét. Ez azért is fontos, mert az itt is említett, kombinált termékekből nagyszámú pályázat fog beérkezni, amelyek gyors, hatékony kezelése kulcsfontosságú lesz a vállalkozások számára. A MAG Zrt. nem "hatóság", hanem vállalkozásfejlesztési szervezet akar lenni - partnerséget (elérhetőséget is) kínál és vár a vállalkozóktól. Kiszámítható lesz, s ugyanakkor szigorú is az elszámolás, a monitoring - mindannyiunk célja, hogy sikeres projektek révén felemeljük az ország gazdaságát."

"Az előadók az Új Széchenyi-terv megvalósításáért felelő intézményrendszer kulcsszereplői - emelte ki zárszavában Essősy Zsombor. "A mai rendezvény résztvevőinek kiugróan magas száma és az érdeklődők összetétele egyaránt azt bizonyítja, hogy a témaválasztás jó volt, a piac komoly várakozásokat fűz a január második felében egy sor új pályázati lehetőséggel induló ÚSZT-hez. A Klub szerepvállalását az állam és az ügyfelek dialógusában azért tartom fontosnak, mert meggyőződésem, hogy a Magyarország rendelkezésére álló uniós forrásoknak ma a magyar vállalkozói középosztály megteremtését kell szolgálniuk. Lehetővé kell tenni, hogy a drámaian megfogyatkozott életerős kis- és közepes vállalkozások közül kifejlődhessen és helyzetbe kerüljön az az 1500, legalább 25-30 fős cég, amely elég erős ahhoz, hogy eséllyel indítson be a város, a régió számára is érzékelhető fejlesztéseket, és termékeivel a Magyarországon is működő, multinacionális nagyvállalatok beszállítójává váljon."
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek