A politika megint bedobta a járatritkítási elképzeléseit - ezt akarja megakadályozni a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE). A szervezet javaslatcsomagot állított elő annak érdekében, hogy a BKV járatai megmaradhassanak, de mégis költséghatékonyabban üzemelhessenek - hangzott el a Kossuth Rádió műsorában.
Dorner Lajos szerint a legtöbb pénzt a reggeli csúcs viszi el a közlekedési vállalat kasszájából. A VEKE elnöke úgy véli, ha újra bevezetnék az úgynevezett lépcsőzetes munkakezdést, milliárdokat lehetne megtakarítani. "A reggeli csúcsidőt megpróbáljuk egy kicsit széthúzni, ezzel az állandó költségszintet csökkenteni, hiszen ilyenkor sok olyan jármű van kint az utcán, amelyik később nem szükséges. Ne mindenki 7 óra 40 perckor akarjon utazni, mert azt lehetetlen megvalósítani." A VEKE szerint ezt kellene elkerülni úgy, hogy a felsőtagozatos diákoknak és a közhivatalnokoknak, akik általában ugyanabban a reggeli csúcsidőben utaznak, eltolnák 20-30 perccel a reggeli kezdés idejét.
Emellett azt is javasolja a VEKE, hogy a nyugdíjasok ne utazhassanak reggel 6 és 9 között ingyenesen a BKV-n. A civil szervezet szerint meg kell vizsgálni, be lehet-e vezetni azt a számos nyugat-európai országban sikerrel alkalmazott módszert, hogy bizonyos utazási kedvezmények csak csúcsidőn kívül érvényesek. "A mi javaslatunk az, hogy az illetékesek foglalkozzanak ezzel a kérdéskörrel, vizsgálják meg, dolgozzák ki, mert másképpen járatritkítás lesz a dologból." - mondta el az elnök a Kossuth Rádióban.
Simon Dezső szerint nem szórakozásból utaznak a nyugdíjasok reggel a BKV-n. A Nyugdíjasok Országos Szövetségének elnöke elmondta, nem készült semmilyen felmérés arról, hogy hány 65 éven feletti foglalhatja a helyeket reggel. A szövetség elnöke rossz ötletnek tartja az elképzelést.
Kossuth Rádió