Szeptember 15-ig igényelhető ebben a tanévben a diákhitel azon felsőoktatásban tanulók számára, akik eddig nem kértek diákhitelt, de már az első kifizetési napon, október 15-én pénzhez szeretnének jutni - olvasható az Edupress hírlevelében.
Az állami finanszírozásban tanuló hallgatók esetében akár 200, a költségtérítéses képzésben résztvevőknél pedig akár 250 ezer forint is lehet az igényelt diákhitel összege.
Az októberi kifizetéshez szeptember 15-ig kell leadni az igényléseket a kijelölt postahivatalokban vagy a Diákhitel Központtal együttműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban. Az igénylőknek addig be is kell iratkozniuk tanintézetükbe, hiszen a jogszabály szerint diákhitelt csak beiratkozott hallgató kaphat.
Akik korábban már kaptak diákhitelt, azoknak nem kell újra igényelniük, viszont az októberi folyósítás érdekében nekik is be kell iratkozniuk szeptember közepéig. Emellett az esetleges módosítási igényeket, adatváltozásokat haladéktalanul be kell jelenteniük a
www.diakhitel.hu honlapról letölthető nyomtatványokon.
A költségtérítéses hallgatók beiratkozását könnyíti meg az úgynevezett engedményezési eljárás, amelyet már 29 tanintézményben igénybe lehet venni. Az engedményezés értelmében a hallgatók közvetlenül felsőoktatási intézményük számlájára utaltathatják diákhitelükből a megállapodásban rögzített összeget. Így az intézmény elfogadja a beiratkozást anélkül, hogy a félév kezdetekor befizették volna a költségtérítést.
Az Edupress hírlevele szerint a diákhitelt felsőfokú tanulmányai alatt, 40 éves koráig bárki igénybe veheti. Nincs hitelbírálat, a törlesztést pedig csak a tanulmányok befejezése után, negyedéves türelmi idő elteltével kell megkezdeni.