kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 13 éve

Több mint ezren léptek egyet előre

November közepéig 1303-an vizsgáztak sikeresen azok közül az ápolási díjban részesülő felnőttek közül, akik az adott régió hiányszakmáinak területén képzési támogatást nyertek - közölte a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal (FSZH) az MTI-vel.

A Lépj egyet előre! elnevezésű program azoknak az alacsony iskolai végzettségű, illetve szakképzetlen felnőtteknek kínál ingyenes képzési lehetőséget, akik ápolási díjban részesülnek, és hagyományos képzési programokat nem vagy csak nagyon korlátozottan érnek el - olvasható a közleményben.

Az Észak-alföldi régióban 487, a Dél-alföldi régióban 239, az Észak-magyarországi régióban pedig 176 ember szerzett szakképesítést valamely családtagjának ápolása mellett.

A legtöbben, több mint háromszázan szociális gondozó és ápoló képesítést szereztek. Rajtuk kívül még több százan végeztek az egészségügyi és a szociális szakma területén. Köztük több mint százhúszan óvodai dajkaként, 32-en betegkísérőként, mintegy százan pedig gyermek- és ifjúsági felügyelőként léphetnek a munkaerőpiacra.

A sikeres vizsga után háromszáz embernek lesz lehetősége arra, hogy az ápolás mellett otthon dolgozzon. Ők mezőgazdasági gazdaasszony, panziós falusi vendéglátó, ezüstkalászos gazda képesítést szereztek. További harminc ember tette le a bolti pénztáros vizsgát, ők elsősorban arra számítanak, hogy helyettesítő pénztárosként egészítik majd ki szerény mértékű ápolási díjukat.

Az FSZH közleménye szerint a Lépj egyet előre! program e szakaszában csak az ápolási díjon lévő 18 és 62 év közöttiek vehetnek részt, mivel ők nincsenek felkészülve arra, hogy gondozási feladataik mellett vagy azok megszűnése után belépjenek az elsődleges munkaerőpiacra.

A 2009. december 16-tól 2011. március 31-ig tartó program keretösszege másfél milliárd forint, ebből legalább 2250 felnőtt támogatása biztosítható. Az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával megvalósuló projekt keretében november elejéig összesen 1973 embernek biztosítottak ingyenes képzési lehetőséget az adott régió hiányszakmáiban. Az oktatásokat vizsgáztatással együtt jövő év január 31-ig kell befejezni.

  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek