A távmunka mint rugalmas foglalkoztatási forma alkalmazása a létszámleépítés alternatívája lehet a válságban - mondta Radnai Tamás, a Hungary Network Zrt. ügyvezető igazgatója, a Magyar Távmunka Szövetség (MTMSZ) elnökségi tagja hétfőn Budapesten a szervezet szakmai rendezvényén.
Radnai Tamás, az MTMSZ elnökségi tagja előadásában kiemelte: a távmunka alkalmazása költségmegtakarítással járhat, egyszerűbbé teszi a munkaerő-kölcsönzést, végül összehangolható más atipikus foglalkoztatási formákkal, például a részmunkaidős foglalkoztatással is.
Kuremszki Andrea, az MTMSZ kommunikációs vezetője az MTI-nek elmondta, nagy jövőt látnak az úgynevezett távmunkaházak létrehozásában. A távmunkaházak olyan helyek, ahonnan a környéken élők más helyen, akár másik országban lévő cégeknek végezhetnek munkát anélkül, hogy el kellene hagyniuk településüket, térségüket. Kuremszki Andrea elmondta: Magyarországon jelenleg egyedül Örkényben működik ilyen távmunkaház, de céljuk, hogy minél több helyen létrejöhessen ilyen intézmény.