Tovább a HRPortalra...

Címlap - Emberi erőforrás - HR Portal
Feliratkozás HíRlevélre
 
2012. február 09., Abigél, Alex       Cikkek száma: 40538       Legyen a HR Portál a kezdőoldalam!
 
Leadership - az a képesség, amellyel el tudod dönteni, hogy mit kell tenni, és rá tudsz venni másokat, hogy azt meg is akarják csinálni. - D. D. Eisenhower
A kezdeti lelkesedés átadja a helyét a valódi kihívásoknak: a fáradtságnak, az unalomnak, a saját képességeinkben való kételkedésnek. - Paulo Coelho
  • HR szakmai
  • Hírek
  • HR ismeretek
  • Kalkulátorok
  • Pályázatok
 
  • HR stratégia
  • Munkakör
  • Toborzás, kiválasztás
  • Atipikus foglalkoztatás
  • Képzés, tréning, coaching
  • Munkaerő-közvetítés
  • Ösztönzés-menedzsment
  • Cafetéria
  • Bérezés, kompenzáció
  • Bérenkívüli juttatások
  • Munkajog
  • Kompetencia-értékelés
  • Munkaügyi kapcsolatok
  • Szervezetfejlesztés
  • HR informatika
  • Outsourcing
  • Munkavédelem
  • HR kontrolling
  • Elbocsátás, outplacement
  • Interim menedzsment
  • Legfrissebb cikkek (összes)
  • Munkaügyi hírek
  • Munkaerőpiaci hírek
  • Videók
  • Vállalati hírek
  • A nagyvilágból
  • Magazin
  • ILO hírek
  • HR Network hírek
  • Oktatáspolitika
  • Portré
  • Vezetőváltások
  • Aranyköpés
  • Eheti legolvasottabb
  • Ehavi legolvasottabb
  • Újdonságok
  • Elméleti HR ismeretek
  • Könyvajánló
  • Munkaszüneti napok
  • Munkahoroszkóp
  • Humánerőforrás szótár
  • Kutatások, tanulmányok
  • a Munka Törvénykönyve
  • Munkaidő naptár 2012
  • Bérkalkulátor 2012
  • Bérkalkulátor 2011
  • Bérkalkulátor 2010
  • Bérkalkulátor 2009 szep-
  • Bérkalkulátor 2009 júl-
  • Bérkalkulátor 2009 jan-
  • Bérkalkulátor 2008
  • Szabadságkalkulátor
  • Nyugdíjkalkulátor
  • Ekho kalkulátor
  • Béren kívüli juttatások 2009
  • Béren kívüli juttatások 2010
  • Béren kívüli juttatások 2011
  • Béren kívüli juttatások 2012
  • Gyed, Gyes kalkulátor
  • Álláskeresési járadék
  • Rehabilitációs hozzájárulás
  • FEOR kereső
  • Aktuális pályázatok
  • Pályázatírás
  • NFT
  • HEFOP
  • TÁMOP
  • TIOP
  • OFA
  • ESZA
  • Toborzás
  • Europass
    vissza
  • Képzés-fejlesztés
  • Tréning
  • Coaching
    vissza
  • Bérenkívüli juttatások
  • Cafetéria
    vissza
  • Kommunikáció
  • Érdekegyeztetés
  • Mediáció
  • Relokáció
    vissza
  • Szervezetfejlesztés
  • Interim menedzsment
  • Lean menedzsment
  • Változásmenedzsment
    vissza
  • Elbocsátás
  • Outplacement
    vissza
  • HR stratégia
  • Munkakörtervezés
  • Toborzás, kiválasztás
  • Személyzetfejlesztés
  • Teljesítmény-menedzsment
  • Ösztönzésmenedzsment
  • Bérezés, kompenzáció
  • Bérenkívüli juttatások
  • Munkaügyi kapcsolatok
  • Szervezetfejlesztés
  • HR informatika
  • Munkavédelem vissza
  • Érdekegyeztetés
  • Elbocsátás, leépítés
  • Munkaerő-kölcsönzés
  • Távmunka
  • Diákmunka
    vissza
  • Kompetencia-értékelés
    vissza
  • HR Startégia
  • HR Benchmark
    vissza
  • Bérezés, kompenzáció
  • Teljesítmény-menedzsment
    vissza
  • HR Portal Főoldal
  • HR események
  • HR szolgáltatók
  • Állások - HR
  • Bérkalkulátor 2011
  • Bérkalkulátor 2012
  • Linktár

HR Állások 

Humánpolitikai referens, Személy- és munkaügyi ügyintéző
Szervezetfejlesztési szakember
Africa Payroll Team Leader - Budapest (Reference number: PJ1455)
2012. 02. 09.
bérszámfejtő munkatárs
2012. 02. 09.
Education Manager - Budapest (Reference number: PJ1564)
2012. 02. 09.
FŐKÖNYVI KÖNYVELŐ / FŐKÖNYVELŐ HELYETTES (Veszprém)
2012. 02. 09.
Hálózatos oktató szakemberek
2012. 02. 09.
Összes HR állás


Legnépszerűbb cikkek 

Szociális válsággal fenyeget a Malév csődje?
Háromszáz embert keres a Müller Drogéria: megkezdődött a toborzás
Veszélyben egy állami nagyfoglalkoztató: ezren maradhatnak állás nélkül
Lázár János: Egy falusi szegény gyerekből nem lesz jogász
Diszkriminatívan interjúztatnak a magyar HR-esek


Könyvajánlatok 

A munkajog nagy kézikönyve 2008
Válságmenedzsment
A Munka Törvénykönyve magyarázata
Vezetői tréninggyakorlatok
Munkáltató kártérítési felelőssége

További könyvek

Szavazás 

Mit tesz azért, hogy az álláspiacon jobban érvényesüljön?

Szakmailag képzem magam, tanulok.
Sok időt töltök a személyes márkaépítésemmel.
Kapcsolatokat építek.
Coach-hoz járok.



Rendezvények 

10. HVG Állásbörze Országos Képzési és Karrier Napok
Művezető képzés - Kvalikon Kft.
Meghívó: Munkatörvény Változásai Konferencia
Akcióorientált vezetőfejlesztés nyílt nap
Nemzetközi HR Menedzsment képzés
Interim Menedzser Képzés
Projektmenedzsment képzés
A sikeres projektmenedzsment módszertan alapjai
Coaching típusú vezetés
Six sigma képzés - Kvalikon Kft.
Összes rendezvény


HR szolgáltatók 

Karrier Online és Karrier Kalauz
Munkatárs
Human Consulting Kft.
Ventiv Health Magyarország Kft.
Sixhouse HR Constulting
Összes szolgáltató

Főoldal >> HR-informatika rovat

Toborzás karrier oldallal - tippek és tanácsok

2010.07.30 Kővári Zsuzsa
A vállalati honlapok szerepe hazánkban is ugrásszerűen felértékelődött az elmúlt néhány évben a hagyományos csatornákhoz képest. Jellemzően a multinacionális cégek készítenek külön karrier oldalt, de a kis cégek is egyre gyakrabban jelenítik meg álláshirdetéseiket saját weboldalukon. Néhány alapszabály a karrier oldal működtetéséhez.

A vállalati honlap olyan információkat tartalmazó média, amely tükrözi a vállalat arculatát, közvetíti értékrendjét, vállalati kultúráját, illetve közvetítő funkciót tölt be az érdeklődő felek között - közölte lapunkkal Medveczki Ágnes, a Humanufaktúra Kft. ügyvezetője. Ma már jellemzően nemcsak a tőkeerős multinacionális cégek rendelkeznek vállalati honlappal, hanem a kis és középvállalkozások jelentős része is. A honlapok külső megjelenése, tartalma, terjedelme viszont eltérő, melyet befolyásol a cégek nagysága és természetesen a rendelkezésre álló pénzügyi forrás is. Ettől függetlenül a szakember úgy véli, hogy egy vállalati honlap készítése mindenképpen jó befektetés, és majdhogynem elengedhetetlen a sikeres működéshez.

Egyre több cég hoz létre a vállalati honlapon belül karrier oldalt, amelyen egyebek között saját álláshirdetéseiket helyezik el. Ennek az alsite-nak több figyelmet kell szentelni és élvezetesebbé kell tenni a látogatók számára a honlap többi részénél - idézi Kelvin Newmant, a Site Visibility kreatív igazgatóját az Online Recruitment. Hozzátette: meg kell győződni arról is, hogy nem egy elfeledett sarokról vagy aloldalról van szó, amit esetleg évek óta nem frissítettek. Szerinte legalább olyan nehéz látogatókat elérni és választ kapni arra, amire valóban szeretnénk a karrier site-on, mint a kereskedelmi oldalakon, így erre is azonos mennyiségű erőfeszítést kell fordítani. Úgy véli, már a kezdet kezdetén úgy kell azt kialakítani, hogy a legjobb jelölteket érjék el, nem szabad eldugni a vállalati honlap "lábjegyzetében", hanem könnyen elérhetővé kell tenni.

Ki, hogyan működtessen karrier oldalt?

A külön karrier oldal elkészítése fontos lehet olyan vállalatoknál, ahol nagyobb a fluktuáció vagy a növekedés miatt gyakran vesznek fel új embereket - mondta a HR Portálnak Lukács Zoltán, a Senpai Consulting Kft. vezető elemzője. Hozzáfűzte: az ismert nagy és multinacionális vállalatoknál gyakran keletkeznek új álláslehetőségek és ezért az állást keresők gyakrabban keresik fel ezeket és általában regisztrálnak is. A nagyobb vállalatok HR részlegei így gyűjthetik a jelentkezőket, saját adatbázist építve.
A kkv vállalati honlapok látogatói nagyrészt az ügyfelek és üzleti partnerek, az állást keresők kevésbé keresik fel a cégek weboldalait - jellemzően csak akkor, ha egy máshol meghirdetett álláshirdetésre jelentkeznek. Kisebb társaságoknak akkor célszerű karrier/állásajánlat oldalt készíteniük, ha egy meghirdetett álláshirdetésnél többet is szeretnének a jelentkezők tudomására hozni. Ekkor a hirdetésbe elhelyezett linkről lehet eljutni a website megfelelő oldalára.

Medveczki Ágnes szerint a karrier oldal - amely általában már a főoldalról, egy kattintással elérhető - nagy előnye, hogy a potenciális munkavállalót első kézből látja el információkkal a szervezet működéséről, az aktuális álláslehetőségekről, az ehhez szükséges feltételekről, valamint a gyakorlati - gyakornoki - frissdiplomás lehetőségekről.

Rendszerint a vállalat honlapján történő regisztrációt követően az érdeklődőnek lehetősége van az önéletrajzát és motivációs levelét a rendszerbe feltölteni, amely közvetlenül a toborzással megbízott személyhez jut el. Természetesen ennek csak akkor van eredménye, amennyiben a potenciális jelölt azt a pozíciót pályázza meg, amely elvárásainak valóban meg is felel. A karrier oldal egyaránt alkalmas mind a külső-, mind a belső forrásból történő munkaerő toborzására, üzemeltetése viszont költségigényes: folyamatos karbantartást, aktualizálást igényel, és a kiválasztáshoz szükséges emberi erőforrást és szaktudást semmiképpen sem lehet vele helyettesíteni. Úgy véli: karrier oldalt nagy létszámigénnyel bíró, multinacionális cégeknek érdemes üzemeltetniük, akik egyben biztosítani tudják a kiválasztáshoz szükséges, képzett munkatársat is.

Láthatóvá tenni az álláshirdetéseket

A vállalati website-on megjelentetett álláshirdetéseket a rendelkezésre álló büdzsé függvényében hirdethetik a cégek többféle online és offline marketingeszköz segítségével. Kezdetnek fel lehet tenni azokat apróhirdetési portálokra, kiküldhetjük a hírlistánkra, indíthatunk PPC reklámokat (kulcsszavas reklámok a keresőkben), írhatunk PR cikket. Ha hosszabb távon gondolkozunk, akkor karrier oldalunkat optimalizálhatjuk a megfelelő kulcsszavakra is, így a keresőkből is sok ember fog érkezni a weboldalra.

David Johnson, a Hotlizard üzletfejlesztési menedzsere szerint az emberek nagy része kereséssel kezdi az internetezést, így fontos hogy a megüresedett pozíciók könnyen megtalálhatók legyenek. Egy jól megtervezett weboldalt úgy kell kialakítani, hogy maximalizálják a hozzáférhetőséget és a használhatóságot, emellett optimalizálják azt a nagyobb keresőprogramok számára.
A láthatóság (keresőmarketing) nagyon fontos abban, hogy a weboldalnak sok látogatója legyen - hangsúlyozta Lukács Zoltán. A keresőkből érkezhetnek látogatók fizetős forrásból (kulcsszavas reklámok a keresőkben - PPC), illetve a keresők természetes találatai közül. A website-okat lehet optimalizálni a keresőeszközökre (SEO) - a website fejlesztésnél vagy átalakításnál elsődleges kérdés, hogy a weboldal keresőbarát technológiával készüljön és támogassa annak keresőbarát felépítését. A legjobb megoldás, ha a weboldal keresők számára fontos részeit (például cím, belső linkelés) mi magunk tudjuk szerkeszteni.

A website oldalainak keresőkre optimalizálásával elérhetjük, hogy például a Google.hu első találati oldalán szerepeljünk a számunkra fontos kulcsszavakra. A vállalatok már felismerték, hogy a weboldal látogatottságát hatékonyan tudják növelni azzal, ha keresőbarát honlapjuk jó helyen szerepel a Google találati listájában. Az internetes oldal keresőkre optimalizálása hosszabb időt vesz igénybe, mint a PPC reklámok elindítása, de hosszabb távon költséghatékonyabb megoldás lehet.

Hatékonyabb web- és karrieroldal

A toborzással foglalkozó szakembereket és az álláskeresőket egyaránt rendkívül bosszanthatja, ha megbízhatatlan, elavult vagy nehezen kezelhetőek az oldalon található adatok. Az egyszerű navigáció és a könnyen kezelhető eszközök jelentősen javíthatnak az oldal hatékonyságán. Ügyeljünk rá, hogy ha épp nincs is megfelelő állásajánlatunk, akkor is kérjük el a látogató adatait, hogy értesíthessük, ha egy neki való pozíció üresedik meg. Érdemes automatizálni a folyamatokat: az álláskeresőknek legyen lehetőségük beállítani, hogy figyelmeztető e-maileket vagy sms-eket kapjanak, amikor egy vállalat olyan állást hoz létre, amely megfelel a keresési feltételeiknek.

A website hatékonyságának növelésére nincsenek azonnal használható, minden weboldalra működő varázsszerek - emelte ki Lukács Zoltán. A website hatékonyságának növeléséhez meg kell vizsgálnunk, hogy a megfelelő embereknek (a célcsoportnak) készítettük-e az oldalt, nekik szól-e annak tartalma, könnyen használható-e és keresőbarát-e a website,
azaz sok látogató jön-e a keresőkből. Ha elemeztük a weboldalunkat, akkor láthatjuk, hogy melyik pontokon kell javítanunk. Sajnos nem hatékony a website, ha csak az egyik tényezőben vagyunk jók: ha nagyon sok látogató jön a keresőből, de azonnal elhagyják az oldalt vagy ha sok a látogató és használható is a website, de a tartalma nem megfelelő és nem segít az üzleti célok elérésében.

A vállalati honlap és karrier oldalak kialakításánál egyaránt a legfontosabb szempontok az átláthatóság, könnyű kezelhetőség, illetve fontos, hogy a lehető legtöbb információt közvetítse az érdeklődő felek számára. Ezen kívül nagy szerepe lehet a weblapkészítő kreativitásának, amely hozzájárul ahhoz, hogy a látogatók emlékezetébe bevéssék a szervezet egyedi arculatát - hangsúlyozta a Humanufaktúra ügyvezetője.

Hozzátette: a vállalkozásoknak - amennyiben tehetik -. minden internetes és egyéb toborzási csatornát egyszerre célszerű használniuk annak érdekében, hogy megtalálják a megfelelő munkaerőt, különösen, ha speciális igényeket támasztanak a jelölttel szemben. A vállalkozásoknak saját honlapjukon alacsonyabb költségek mellett nagyobb terjedelem áll rendelkezésre a pozíció leírására, a feltételek, juttatások megfogalmazására, viszont sokkal kisebb körben lesz elérhető, mint egy állásportálon megjelentetett hirdetés. Ezek az állásközvetítő portálok célzottan juttatnak el információkat a potenciális munkavállalókhoz, amely növeli az esélyét a gyorsabb és hatékonyabb munkaerő-kiválasztásnak, viszont költségesebb, mint a saját honlap használata.

Új kihívások

Nem biztos, hogy egy vállalatnak elegendő létrehoznia egy karrier oldalt, ezen túl szükség lehet olyan kiegészítő funkciókra is, mint különböző kampányok során létrehozandó mikrosite-ok, önéletrajz elemzések, valamint mobil alkalmazások. A mobil weboldalak egyre fontosabbakká válnak, hiszen az előrejelzések szerint ez lesz a leggyorsabban fejlődő terület 2010-2011-ben. Érdemes olyan új technikákon is elgondolkodni, mint a videó és audio fájlok használata. Ha igazán kreatívak szeretnénk lenni, körbeadhatunk egy kamerát és egy mikrofont a munkatársaknak és felkérhetjük őket, hogy meséljék el életük legjobb napját. Ez sokkal valódibb és sokatmondóbb lehet a lehetséges jelölteknek, mint például egy egyszerű cégismertető.

Minden vállalatnak el kell gondolkodnia azon is, hogy használják-e a közösségi oldalakat és miként tegyék azt. Szakértők szerint hasznos lehet aktívnak lenni az ilyen site-okon és ily módon kapcsolatot tartani a leendő jelöltekkel, mivel azok megfelelő használata segíthet növelni a tehetségek megszerzésének esélyét. Ugyanakkor többet árthatunk a cég brandjének, ha azt csak félszívvel csináljuk, nem gondoljuk át a használatát, és nincs stratégia mögötte.

Follow hrportal_hu on Twitter
Forrás: HR Portal
<< vissza 
Nyomtatható verzió
Küldje el ezt a cikket ismerősének! 
Iratkozzon fel HíRlevelünkre!
Publikáljon Ön is a HR Portálon! 
HR-informatika  rovat - legfrissebb 

Cloud computing a HR-ben - menet közben tanul a tudás

A cloud computing megoldást nyújthat a HR-esek két nagy problémájára, nevezetesen arra, hogyan lehet folyamatosan hozzáférni a legfrissebb tudáshoz, és arra, hogyan lehet a vezetőknek azt a tudást tálalni, amire szükségük lehet, de azt most még nem tudják. Beszélgetés Baracskai Zoltán professzorral. Teljes cikk
Stratégiai szoftver a stratégiai HR-nek
Felhő alapon olcsóbbá tehető a HR
Stratégiai gondolkodásra nem tanít meg az iskola
 
A rovat cikkei 
Felhőszolgáltatás, az új üzleti modell
A felhő alapú IT szolgáltatások hatása akár az egész társadalomra is kiterjedhet. Teljes cikk
Hatékonyabb dokumentumkezelés a MÁV-nál
Új, az eddiginél hatékonyabb dokumentumkezelési rendszert vezetnek be a MÁV-nál. Teljes cikk
Új generációs HR fejlesztések
A HR számára nagy kihívás, miképpen lehet az új mobileszközöket, illetve a közösségi média információit integrálni a vállalati kultúrába. Teljes cikk
Informatikai megoldások: bizalmatlanok a kkv-k
Alulinformáltak és bizalmatlanok az európai kis- és közepes vállalkozások - derül ki egy felmérésből. Teljes cikk
Mire használják a HR-esek a szoftvereket?
A cégek a bevált feladatok elvégzésére használják a HR szoftvereket, a modernebb modulok nem olyan elterjedtek. Teljes cikk
További cikkek
Hírek RSS-ben
Kapcsolódó cikkek 
Új pozíciók - új toborzási stratégiák
Kiszervezések: amivel talpon maradhatnak a cégek
Mátrix szervezet az IBM-nél: karrierút és fizetés határok nélkül
Ügyvéd vagy besúgó a HR-es?
Dinamikusan nő az interim menedzsment piaca
Virtuális tehetségvadászat: az elsők között hazánk
Ötéves a Kelly Services Magyarország
Internetes toborzás, avagy keressünk tűt a szénakazalban
Hogyan kezeljük a dolgozókat válságban?
Kiss Judit, a Manpower Munkaerő-szervezési Kft. vezetője


További hírek

ESETTANULMÁNYOK 



TERMÉKEINK:

nexONbér
nexONHR
nexONsource
nexONedu


ESETTANULMÁNYOK:
Fókuszban az átjárhatóság - KSH
Riportokból sosem elég - MTV
Nem vették félvállról az oktatást - ISD Dunaferr
A költséghatékonyság elvárható - Budapest Gazdasági Főiskola


Heti ajánló  

Amikor drága a spórolás
2012-ben a gazdasági versenyelőny megszerzése akár egy széles látókörű HR szakemberen is múlhat?
Reggelizzünk együtt 2012-ben is - vigyázat, nyomokban tudásfokozót és hozzáadott értéket tartalmaz!
A Multi-Pay a cafeteria legégetőbb problémájára nyújt megoldást
A munka világa 2012-ben - konferencia a munkajogi változásokra fókuszálva február 6-án
Náluk nincs válság! 2011-ben eredményt dupláztak, és ezzel átrendezték a személyzeti tanácsadó cégek piacát - itt a titok
Jól startolt az OTP SZÉP kártya
Nincs keret fejvadászra? - Új, komplex megoldás a toborzásban
SZÉP Kártya - Mit tegyen a munkaadó?
Toboroznak-e a cégek 2012-ben?
Van élet a szakképzési hozzájárulás után is! Nyelvi képzés 30 százalékkal kedvezőbben


HR Blog oldalak 

Job(b) ÁllásIrány Anglia, 52 évesen! Egy magyar álláskereső sztorija
Nem szeretek névtelenséget kérő alanyokról portrét írni, mert akkor igazi, ha arcot és nevet lehet hozzá kapcsolni. De annyi elkeserede...
Tudatos VezetésTranszformáljuk alkalmazottainkat vállalatunk lelkes szószólóivá
A címet nem én találtam ki, őszintén szólva igen ambíciózus felvetésnek tűnik. A Harvard Business Review blogján olvastam egy érdek...
krauthammer blogSweet Spot coaching
1-10-ig terjedő skálán számolva, mennyire vagy a helyeden az életedben? Jelenleg, életednek ebben a fázisában? 9-10-es? Akkor valószí...
Y generációAnyuka, érkezéskor blokkolt??
Az volt a fejemben, hogy áttérek a fiatal vezetők problematikájára, de a napokban hallott Kopp Mária interjú és az ott elhangzottak nem...

További Blogok

Videó Rovat 

Nincs tovább, kimerültek a BKV tartalékai - videó a szakszervezeti tüntetésről


HR Szubjektív 

Aki kérdez: Dr. Segesváry Gábor

Kérdés és válasz: ezúttal Dr. Segesváry Gábor, a Zwack Unicum humánpolitikai igazgatója rovatunk szereplője.

Legfrissebb a címlapon 

RTL-vezér lesz a Turner új elnöke
Kinevezték a PwC Magyarország új vezérigazgatóját
Változott a törvény: nagyobb felelősségük lesz a cégvezetőknek
A kiszervezés új formája: crowdsourcing
Idén is indul a GE Foundation Scholar Leader ösztöndíjprogramja


A hét aranyköpése 
prev
prev
Még több aranyköpés

Ajánlatok 

Új munkahelyek 2009-2012 


Részletek

RSS | ÁSZF | Impresszum | Médiaajánlat | Referenciák | Magunkról | Kapcsolat | Adatvédelem | ©2003-2011 HR Portal
jobpilot állás-portál

7000 állás Boscolo Comlex céginformációk