kapubanner for mobile
Megjelent: 17 éve

Újra lesz állásbörze a Műegyetemen

Ismét állásbörzét szervez november végén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. A közelmúltban készült el a tavaszi börze felmérésének értékelése - tájékoztatott Hajdú Csongor, a Műegyetemi Állásbörze szakmai vezetője, egyben a Frissdiplomás Kft. ügyvezetője.

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján az állásbörze két napján a szervezők 6-7 ezer érdeklődőre számítanak, akik az ország egész területéről érkeznek. A börze már hagyományosan a műszaki, informatikai, gazdasági, pénzügyi és természettudományi diplomát szerző hallgatók, illetve a néhány éve ilyen területen végzett szakemberek és az őket alkalmazni kívánó cégek számára ad találkozási lehetőséget.

A tavasszal rendezett állásbörzén készített felmérés szerint a fiatalok 17 százaléka vélte úgy, hogy még az egyetemi évek alatt el tud helyezkedni, 39 százalék nyilatkozott úgy, hogy valószínűleg az államvizsga után 3 hónapon belül álláshoz jut. A megkérdezettek pályakezdőként átlagos 164 ezer forint havi nettó jövedelmet várnának el (az előző év őszi börzéjén ez az összeg 156 ezer forint volt), három év szakmai tapasztalattal átlagosan 286 ezer forintos nettó jövedelemhez szeretnének hozzájutni (az előző felmérésen 275 ezer forinthoz).

A börzén résztvevő munkáltatók a műszaki végzettségűeknek átlagosan bruttó 231 ezer, az informatikai végzettségűeknek átlagosan bruttó 228 ezer, a gazdasági végzettségűeknek átlagosan bruttó 205 ezer forintos jövedelmet kínáltak. A megjelenő cégek általában 10-20 képzett, új dolgozót kívántak alkalmazni, az összes felvenni kívánt létszám 2166 volt. A létszámbővítés leggyakoribb indoka az új technológia, új termék, új szolgáltatás, az ehhez szükséges beruházás, az új rendelések miatt a termelés felfuttatása, a képzett dolgozói létszám utánpótlása.

A válaszoló fiatalok mint munkahelyet előnyben részesítették a nagy nemzetközi cégeket. A legtöbben a tervezés, fejlesztés, kutatás területén dolgoznának (27 százalék), ezt követi az informatika (11 százalék), a közgazdasági, pénzügyi területet (10 százalék), a gyártás, üzemeltetés, kivitelezés (9 százalék).



Jól jöhet az extra szakmai gyakorlat



A leendő munkahelyen a fiatalok legfontosabb elvárásai: a barátságos légkör, a jól definiált feladatok, a rendszeres továbbképzés, ennek támogatása. A kiválasztott állás megszerzését befolyásoló tényezők között szerintük leginkább a nyelvtudás és a jó fellépés, kommunikációs készség játszik szerepet. A válaszadó cégek 27 százaléka igényel a fiatal diplomásoktól a kötelező gyakorlaton túl további szakmai gyakorlatot.

A cégek képviselői javaslatokat is adtak a jobb felkészítésre. Erre lehetőség volna szerintük azzal, ha több, valós szakmai gyakorlatra köteleznék a fiatalokat. Javaslatuk szerint az oktatásba be kellene vonni a piacon tapasztalatot szerzett szakembereket. Ösztönözni kellene az önálló munkát, a problémamegoldást, de több figyelmet kellene fordítani a csapatmunkára is. Az alkalmazott fiataltól a pontos munkavégzést, a jó problémamegoldó és együttműködési készséget, a határidők betartását, a csapatmunkában való részvételt várják el.
  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek