Sikeresen privatizálták a Tisza Cipőt
Egyetlen ajánlattevőként a Radfar Kft.-nek adta el az ÁPV Zrt. a martfűi Tisza Cipő Zrt. 99,37 százalékos részvénycsomagját. Az egykor 8500 főt foglalkoztató cég ma már csak 300 embernek ad munkát, állásuk azonban biztos, az új tulaj ugyanis nem tervez személyi változásokat - írja a Magyar Nemzet.
A retro divat beköszöntével az új évezredben ismét keresetté vált a márka, amely már saját bolthálózattal is rendelkezik Budapesten és öt vidéki nagyvárosban. A kutatások szerint azok a fiatalok viselik előszeretettel a mostani Tisza cipőket, akiknek a szülei szintén ilyeneket hordtak a '70-80-as években - magyarázza a Magyar Nemzet.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
- Vagyonadó a milliárdosoknak: így változtatná meg a TISZA Párt az adórendszert 3 hónapja
- "A jövő a tantermekben dől el" - tízpontos munkatervet hirdetett Magyar Péter 4 hónapja
- Magyar Péter: a kormány helyenként 30 százalékos fizetésemelést adott saját magának 5 hónapja
- A 9 százalékos szja nem kapott elsöprő támogatást - Magyar Péter az adórendszerről tovább egyeztetne 8 hónapja
- Egyetért-e a Tisza Párt felvetésével, hogy legyen 200 ezer forint értékben nyugdíjas SZÉP-kártya? 9 hónapja
- Magyar Péter: a Tisza megtartja a 13. havi nyugdíjat 9 hónapja
- Melyik nyugdíjasoknak tett ígéret valósulhat meg? 9 hónapja
- Kiegészítő nyugdíjak, kata-adózás, bérrendezés - ezeket az ígéreteket tette Magyar Péter 10 hónapja
- Sok problémát okozhat a magas lábfej, de van megoldás 11 hónapja
- Így mentené meg a magyar vidéket a Tisza Párt 1 éve
- A sneakerek meghódítják az utcákat 1 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja