kapubanner for mobile
Megjelent: 12 éve

Tovább nőtt a szegénység Magyarországon

Nem csak nálunk, az Európai Unióban is romlott a helyzet: tavaly az EU 28 tagállamának lakosai közül 124,5 millió ember volt kitéve szegénységnek vagy társadalmi kirekesztés kockázatának. Közülük 3,2 millióan Magyarországon élnek – írja a Napi.hu.

Az Európai Unió népességének 24,8 százaléka volt szegény, vagy volt kitéve társadalmi kirekesztettség kockázatának 2012-ben. 124,5 millió emberről beszélünk. A helyzet 2011-hez képest valamelyest romlott, akkor 24,3 százalék volt szegénység kockázatának kitett, súlyos anyagi nélkülözésben élő, vagy nagyon alacsony munkaintenzitású háztartásban élő ember.

Magyarországban 2008 óta több mint négy százalékkal nőtt a szegények aránya: öt éve 28,2 százalék, 2011-ben 31 százalék, tavaly 32,4 százalék tartozott ebbe a csoportba – derül ki az Eurostat adataiból.

A szegénységnek vagy társadalmi kirekesztettség kockázatának kitettek aránya Bulgáriában (49 százalék), Romániában (42 százalék), Lettországban (37 százalék) és Görögországban (35 százalék) a legnagyobb - Magyarország az említett értékkel a 6. legrosszabb helyen áll Litvánia után -, míg a legalacsonyabb Hollandiában, Csehországban (15-15 százalék), Finnországban (17 százalék), Svédországban és Luxembourgban (18-18 százalék).

Az elkölthető jövedelem alapján az európai népesség 17 százaléka volt szegény 2012-ben, a legrosszabb a helyzet Görögországban és Romániában volt 23 százalékkal.

Anyagilag nélkülöz a magyarok 26 százaléka, vagyis a háztartásra igaz a következők közül legalább három elem: gondja van a hiteltörlesztéssel, anyagi okokból nincs telefonja, színes tévéje, mosógépe, autója, nem tudna váratlan kiadást fedezni, nem tud évente egyhetes üdülésre menni, nem tud kétnaponta húst enni vagy nem tudja fűteni a lakását.

Ha legalább négy tétel vonatkozik rá, akkor súlyosan depriváltnak tekintjük. Az unióban a lakosság 10 százalékára igaz ez.

2012-ben az EU 28 tagállamában a 0-59 éves korosztálynak 10 százaléka élt olyan alacsony munkaintenzitású háztartásban, ahol a felnőttek a teljes potenciális munkaidejüknek kevesebb mint 20 százalékában dolgoztak.

Napi.hu
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók

A dél-és kelet-európai országok állampolgárai általában több időt töltenek munkával, az Egyesült Királyság és Spanyolország az uniós átlag felett teljesített. Teljes cikk

Vágujhelyi Ferenc: bevált a NAV új gazdaságfehérítő eszköze

Bevált a NAV új gazdaságfehérítő eszköze, az adategyeztetés, hétfőn újabb egyeztetések kezdődnek - tájékoztatta Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti... Teljes cikk

Lázár János szerint 53 ezer ember "szarból épít várat nap mint nap"

Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter Facebook-bejegyzésében kiállt a MÁV-csoport dolgozói mellett, elismerve a magyar vasút számos... Teljes cikk