Gyermekpornográfia miatt ítéltek el egy háziorvost - első körben csak felfüggesztettet kapott
Két év börtönbüntetésre ítélték azt a 78 éves háziorvost, akinek elektronikus adathordozóin a nyomozók 32, gyermekekről készült pornográf fotót találtak; a jogerős ítéletet az eredményes ügyészi fellebbezés után hozta meg a Balassagyarmati Törvényszék, az orvost ugyanis első fokon csak felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték gyermekpornográfia miatt - tájékoztatta a Nógrád Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.
A közlemény szerint a képek egy részét a vádlott maga készítette, többségüket pedig az internetről töltötte le, azokon a gyermekek "a nemiséget súlyosan szeméremsértő nyíltsággal ábrázolva láthatók".
A Balassagyarmati Járási Ügyészség 2022 októberében emelt vádat az orvos ellen. Gyermekpornográfiával vádolta meg, és börtönbüntetés, valamint közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.
Az elsőfokú bíróság vele szemben 2 év szabadságvesztést szabott ki, melynek végrehajtását azonban 4 évre felfüggesztette.
A járási ügyészség súlyosításért fellebbezett, amelyet a Nógrád Vármegyei Főügyészség fenntartott, mert álláspontja szerint a bíróságnak nagyobb súllyal kellett volna értékelnie azt, hogy a férfi a cselekményét részben egy másik büntetőeljárás hatálya alatt követte el, valamint azt, hogy a gyermekpornográfia olyan súlyos bűncselekmény, hogy elkövetőjével szemben a szabadságvesztés végrehajtásának felfüggesztése nem indokolt - fogalmaztak.
Közölték: a Balassagyarmati Törvényszék másodfokú tanácsa osztotta a főügyészség fellebbezésében írt indokokat, az elsőfokú ítéletet megváltoztatta, így a férfinek két évre börtönbe kell vonulnia, emellett ugyanennyi időre a közügyek gyakorlásától is eltiltották.
MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat tizenegy emberrel szemben a... Teljes cikk
Park Chan-wook mozikban is látható thrillerje egy olyan dolgozóról szól, aki munkahelyi versenytársai kiiktatásával próbál érvényesülni a munkaerőpiacon. Teljes cikk
A gyári munkás azt nyilatkozta, hogy nem bánta meg, amit tett. Teljes cikk
- Beteg a rendszer: több mint 1000 praxis van orvos nélkül Magyarországon 8 hónapja
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 8 hónapja
- Egyre több háziorvos "állva hal meg" 1 éve
- "Pattanásig feszült a helyzet, jelzést kell adnunk" - bajban a börtönőrök 1 éve
- Rétvári Bence: százszázalékos a foglalkoztatottság a börtönökben 2 éve
- Háziorvosok és házi gyermekorvosok száma Magyarországon 2 éve
- Többen rosszul lettek a csengeri börtön építése közben 2 éve
- OMSZ: nem vezetett eredményre a MOK ügyeleti rendszer miatti "hergelése" 2 éve
- További 27 év börtönre ítélték a sztárügyvédet - éveken keresztül vezette félre ügyfeleit 2 éve
- Iskolaőrre támadt, felfüggesztett börtönt kapott 2 éve
- Érkezik a pluszpénz a háziorvosi szakdolgozókhoz 2 éve

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig