Nincs lehetetlen, járj a tűzön
Egy hete tűzön jártunk. Nem hippikkel egy indiai zenei fesztiválon, hanem egy jelentős bank vállalati értékesítőivel és azok fiók- és régióvezetőivel. No meg az esemény inspiráló vezetőjével, aki hitelesen erősítette mindannyiu
Egy hete tűzön jártunk. Nem hippikkel egy indiai zenei fesztiválon, hanem egy jelentős bank vállalati értékesítőivel és azok fiók- és régióvezetőivel. No meg az esemény inspiráló vezetőjével, aki hitelesen erősítette mindannyiunkban azt, hogy ez sem lehetetlen, és hogy korlátainkat - ez esetben is - mi magunk állítjuk önmagunk elé.
Délután 2 órától kezdve dobolással, énekléssel és táncolással készítettük magunkat a közelgő forró sétára. Este 6 körül már át lehetett ugorni a tűz szélét, majd 8 órától elkezdtünk rajta átsétálni.
Ezt megelőzően kis fadarabokat is dobtunk a tűzbe, jelezvén szándékunk, hogy az amit ráírtunk, köztük félelmek, bizonytalanságok és gátló gondolatok, égjenek el a tűzben.
Azon az estén semmi nem volt lehetetlen.
Ezzel indult a program és tanácsadóként úgy látjuk, a résztvevő értékesítők nagy részében valami át is kattant onnan kezdve. Számos olyan esetről számoltak már be, amelyekben addigi korlátaikon sikerült az ügyfelekkel túllépni.
A lehetetlennek tűnő korlátok átlépésére egyik kedvenc példám, Roger Bannister, aki 1954-ben 4 perc alatt először futotta le az 1 mérföldes távot. Ezt azelőtt lehetetlennek tartották, sőt a kor orvosai ezt a teljesítményt még az egészségre is kifejezetten ártalmasnak vélték. Ekkor jött Bannister, és megfutotta 3.59 alatt. A következő 3 évben 16 további futó volt képes ezt megtenni. Mi történhetett? Jobbak lettek a sportcipők, vagy a pályák? Valószínűleg Bannister egy mentális korlátot tudott áttörni ezzel a teljesítménnyel, amely utána már lehetségesnek tűnt mások számára is. Egy klasszikus példa a hiedelmek hatalmára.
Saját hiedelmeink befolyásolják a viselkedésünket és a teljesítményünket. Te milyen gondolatokkal mész be a fontos vezetői- és ügyféltalálkozókra?
Az ön-coachinghoz a témában 3 kérdést ajánlok:
1. Mik a Te saját „4 perces mérföldjeid", gátló hiedelmeid, amelyek visszahúznak a személyes és szakmai életedben? 2. Kik azok a példaképeid, akik időről-időre áttörik a létező határokat, és mit tanulhatsz tőlük? 3. Ismersz-e olyat, aki már épp azt a határt is áttörte, amelyet te is szeretnél áttörni?