logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2011.06.15 - 14 éve
[email protected]

Lehúzás angolosan

Most következzen egy példa, hogyan csinálják itt a tudatlan munkavállalók lehúzását. A cím se véletlen, hiszen ezt a módszert nem igazi angolok csinálják. Olyan angol állampolgárok, akik etnikumuk szerint pakisztáni, indiai vagy arab

Most következzen egy példa, hogyan csinálják itt a tudatlan munkavállalók lehúzását. A cím se véletlen, hiszen ezt a módszert nem igazi angolok csinálják. Olyan angol állampolgárok, akik etnikumuk szerint pakisztáni, indiai vagy arab vérvonallal rendelkeznek. Egyébként én kis naiv, azt hittem, ezt a módszer már nem divat. Ugyanis közel 5 éve hallottam erről először és sokáig azt gondoltam, rengeteg ember járt már pórul, ezért híre ment a nagyvilágban. Sajnos nem így történt. Legutóbb egy Angliába tévedt magyar honleány blogjában olvastam, aki idén tavasszal került hasonló helyzetbe. Ő ráadásul fel se fogta mi történt, hisz a bejegyzése szerint még mindig arra vár, hogy visszahívják dolgozni….Apropó! Van egy kifordított közmondásom: Nagy az Isten állatkertje, de Anglia nagyobb…és ha már itt tartunk….

Kezdetnek vala a bárány vagy birka..izé…a jól felkészült kalandor. Ők azok akik kijönnek ide pénz és angoltudás nélkül. A nagy számok törvénye alapján ( vagyis ők vannak többen) megtalálják a saját fajtájukat, itt Angliában. Persze a többségük segítőkész, de hát a minőség…szóval jön a segítség és a sok jótanács. Ennek eredményeként a friss birkahús mellé elkészül a friss, angolnyelvű önéletrajz is. Helyben szerkesztve, internet kávézóban kinyomtatva, munkakeresési jótanácsokkal fűszerezve. Ezzel el is készült a hogyan dolgozzunk sokat, ingyen nevű dolog:

Vagyis, a friss hús elindul a főutcában és bemegy az összes utjába akadó üzletbe. Na, nem vásárolni, hiszen pénze nincs, hanem munkát keresni. A cél pedig, hogy egy kávézóban vagy kebabos boltban el tudjon helyezkedni. Az országos hálózattal rendelkező, franchise rendszerben működő cégek nem nagyon foglalkoznak az ilyen típusú munkakeresővel. Legtöbbször elküldik őket a központi irodába. Nagy ritkán persze a menedzser beinvitálja a munkakeresőt egy-két szó erejéig, de többre nem is jutnak, a nyelvtudás hiányában.

Akik viszont harapnak a birkahúsra, azok az egy-két bolttal rendelkező, helyi kebabosok. Fel is ajánlanak munkát, már másnap lehet kezdeni. A próbanapot! Ez lehet egy-két nap, maximum két hét. A főnök bátorságától és rutinjától függően. A birka is örül, hiszen végre dolgozhat, talán még a maradékból is ehet. Azonnali munka és ingyen kaja. Hmm. Jól hangzik! Szóval lehet dolgozni, mosogatni, takarítani. Aztán jön a fekete leves. A tulaj két dolgot közölhet. Ha csak pár napot voltál ott, akkor azt mondja, hogy sok a jelentkező és mást is ki kell próbálnia. Menj haza és várj a telefonhívásra. Fizetés nem jár, hiszen próbamunkát csináltál. Várd a telefonhívást, ahogy a korábban említett lány is teszi. Ha a főnök rutinosabb, akkor két hét munka után kirúg valamilyen okkal, még mielőtt, az első fizetést megkaphatnád. Csúnya nézés, kiabálás. Körítés, ízlés szerint. A lényeg, pénz nincs. Mint ahogy nincs szerződés, se semmi egyéb, amivel védhetné magát a szerencsétlen. Game over!

Címkék:
[email protected]

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-06-24 11:27:01
Kreatív életbiztosítás – erről hallottál már?
2025-06-17 08:00:00
Melyek a teljesítménybér legfontosabb tudnivalói?
2025-06-16 12:39:24
KvantHumanisztika Kurzus 1
arpadius_inbox.lt blogja

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Dr. Kocsis Ildikó Linkedin felmondás képzés kiválasztás scotwork szervezetfejlesztés változás vezetőfejlesztés érthető jog tippek online tanulás tanulás szabadság profitárgyaló tárgyalásikészség-fejlesztás önismeret siker
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu