logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 0000.00.00 - 2027 éve
Hurrá, állást keresek...

Állásinterjún a Tesco-ban

Részt vettem egy állásinterjún a Tesco-ban. Talán hasznos lehet, mivel elég nagy cég, nyilván sokan jelentkeznek oda. Én konkrétan a Fogarasi útiban voltam és eladónak jelentkeztem. Először is a személyzeti bejárón kellett bemenn

Részt vettem egy állásinterjún a Tesco-ban. Talán hasznos lehet, mivel elég nagy cég, nyilván sokan jelentkeznek oda. Én konkrétan a Fogarasi útiban voltam és eladónak jelentkeztem.

Először is a személyzeti bejárón kellett bemennem, amely, ha szemben állsz az áruházzal, akkor bal kéz felől van. Ha elindulsz az oldalánál, nem lehet eltéveszteni. Én sötétben mentem, és így is könnyen megtaláltam. Szokatlanul este 6 órára kaptam időpontot. Tél lévén, teljesen besötétedett már addigra.

Bent egy széles pult fogadott és egy nagydarab biztonsági őr hölgy. Kedves volt, segítőkész, közvetlen. Betelefonált annak férfinak, akihez mentem. Kb. tíz perc múlva jött ki, addig várakoztam. Ez idő alatt megjelent egy fiatal lány, aki idegesen pattogott az őrnek, hogy el kell mennie szünetre, holott még nem is éhes. Az őr aláíratott velem egy jelenléti ív szerűséget, ahol be kellett írnom a nevem és hogy mikor jöttem, meg hová. Valamint kimenetkor szintén. Kaptam még egy látogatói kártya kitűzőt. (Amit persze nem kellett kitűznöm, csak tartogattam a kezemben.) Ezen szerepelt egy szám is, amelyet fel kellett vezetni a jelenlétire.

Megérkezett az interjúztatóm, aki egy udvarias fiatal fickó volt. Semmi komoly, öltöny vagy ing, csak szimpla tesco-s ruha. Mindig előre engedett, kedvesen fogadott. Megtudtam tőle, hogy napok óta csak interjúztat. Felmentünk egy interjúszobába. Előtte még intézkedett egy keveset. A beszélgetés kb. fél óráig tartott. Egy jókora paksamétát kérdezett végig, jegyzetelte a válaszaim.

Ilyen jellegű kérdésekre kell számítani: miért akarsz a Tesco-nál dolgozni? Mi a legfontosabb a kiszolgálásban? Honnan látom, hogy egy vásárló elégedett? Kérdések a csapatmunkával kapcsolatban, munkatársakkal, vásárlókkal. Kérték, hogy mondjak egy szitut egy korábbi munkahelyemről, amikor kudarcélményem volt és ezt hogyan kezeltem.

Személyes jellegű kérdések (mint hány gyermekem van, kivel élek) nem hangzottak el.

A végén pedig láttam a papírján, hogy osztályoznia kellett engem különféle témákkal kapcsolatban. Mivel nem akartam leselkedni, hülyén jött volna ki, nem nagyon láttam, csak annyit, hogy Csapatmunka. Én erre konkrétan 3-ast kaptam. Hogy ez mit jelent, nem tudom, de gondolom, az 5-ös a legjobb.

A végén kérdezte a bérigényem is, bár azt nem mondta meg, hogy a Tesco-ban mennyi lenne a fizetésem az adott pozícióban. Erre rá is kérdeztem, de azt a választ kaptam, hogy csak azoknak mondják ezt meg, akiket felvettek. Ami mondjuk fura, mert ez egy elég lényegi eleme egy állásnak. Mindenesetre azt elmondta, hogy van rendes vasárnapi meg éjszakás pótlék, valamint vásárlási utalvány.

Ezen kívül a folyosón mindenféle fura plakátok voltak, mint pl. hogy a vásárló a ruházatunk alapján ítél meg bennünket meg efféle dolgok.

Ja, és 2 héten belül értesítik ki az embert, hogy felvették-e vagy sem.  Bár engem végül olyan három hét után értesítettek ki, de visszautasítottam az állást. Lett egy (számomra) sokkal jobb!

allasom.blog.hu, facebook.com/hurraallastkeresek

Címkék:
Hurrá, állást keresek...

Annak idején azért indítottam el a blogom, hogy segítsek azoknak, akik állást keresnek, és el vannak keseredve, vagy kifogytak az ötletekből. Azóta én magam is HR vizekre eveztem, később pedig vállalkozó lettem (marketing területen). Remélem, kapsz majd írásaimból inspirációt. Ha szeretnél írni, itt teheted meg: [email protected].

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-07-01 09:23:39
Termékeny zűrzavar
2025-06-30 07:46:15
KvantHumanisztika Kurzus 2
2025-06-27 22:06:40
Belülről nem megy? Mit tud az Interim HR, amit más nem?
Hurrá, állást keresek...

Annak idején azért indítottam el a blogom, hogy segítsek azoknak, akik állást keresnek, és el vannak keseredve, vagy kifogytak az ötletekből. Azóta én magam is HR vizekre eveztem, majd vállalkozó lettem. Remélem, kapsz majd írásaimból inspirációt.

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Linkedin Dr. Kocsis Ildikó felmondás képzés kiválasztás scotwork szervezetfejlesztés változás vezetőfejlesztés érthető jog tippek online tanulás szabadság profitárgyaló tanulás önismeret siker tárgyalásikészség-fejlesztás
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu