A britek a leginkább elégedetlenek a munkahelyükkel
Európában a német és a svájci munkavállalók fognak felmondani jövőre a legkisebb, és a britek a legnagyobb eséllyel, derül ki egy tíz országban végzett munkavállalói felmérésből.
Európában a német és a svájci munkavállalók a legelégedettebbek, igen magas viszont a nagy eséllyel munkahelyet váltók aránya Svédországban és Spanyolországban. Angliában öt százalékkal több elégedetlenkedő van, mint bármelyik másik államban, gyakorlatilag tízből négy brit szeretne 2006-ban váltani.
Takarékosabb juttatási programok
Az eltéréseket a kulturális különbségek is okozzák, a kutatók emellett arra is felhívták a figyelmet, hogy minden EU-tagállamban "gödörben van" a vállalatok jelentős része. A munkavállalók joggal elégedetlenek, mivel a korábbi időkben megszokotthoz képest szerényebbek a fizetések, visszavágták a cégek a plusz juttatásokat. Van javítani valója a munkáltatóknak, mivel a HR-politika, azon belül is főleg a juttatási stratégia hatékonysága és átláthatósága sok cégnél nem kielégítő.
A fizetéssel, a tréninggel és a menedzsment működésével való elégedettséget 8500 munkavállaló körében mérték tíz európai országban. A kutatás kitért a cégek motivációs politikájának elemzésére. A jelenlegi trend az integrált juttatási csomagok irányába mutat. Sok helyen észlelték, hogy a dolgozók megnyerése terén a karrierfejlesztés lehetősége, a rugalmas munkaidő és a teljesítmény alapú bér az, ami a legoptimálisabb eredményhez vezet.
(jobpilot.hu)
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?