A fekete munka növeli az ukrán nyugdíjalap hiányát
A feketén foglalkoztatottak magas, 23,1 százalékos aránya miatt az ukrán nyugdíjalap 2017-ben több mint 30 milliárd hrivnya, azaz több mint 282 milliárd forint veszteséget szenvedett el - írja az MTI.
Az UNIAN ukrán hírügynökség jelentésében hozzátette, hogy az állami statisztikai hivatal adatai szerint 3,7 millió ember, azaz minden harmadik munkavállaló dolgozik az országban munkaszerződés nélkül. A legnagyobb az arányuk - 42,7 százalék - a mezőgazdaságban, míg a kereskedelemben 19,6 százalék, az építkezéseken 15,7 százalék, az iparban 5,3 százalék, a közlekedésben pedig 3,3 százalék.
Ukrajna legnagyobb hitelezője, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) egyik fő követelése a kölcsönök további folyósításáért cserébe, hogy Kijev csökkentse a nyugdíjalap évről-évre jelentkező nagy összegű hiányát, amelyet rendre az állami költségvetésből fedeznek.
MTI
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A friss diplomások számára egyre fontosabb a munka és a magánélet egyensúlya és a mesterséges intelligencia miatt is aggódnak. Teljes cikk
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk
- Svájci indexálás: így maradtak el a magyar nyugdíjak a bérektől 7 napja
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 1 hete
- A Súlyosan korlátozottak foglalkozásai településtípus szerint - grafikon 1 hete
- Szakértő: Ezért kerülhetnek nehéz helyzetbe a nyugdíjasok a választás után 1 hete
- Most dől el minden: később már nem kérhető a nyugdíj újraszámítása 2 hete
- Ezer új munkahely jön létre Miskolcon 3 hete
- KSH: 66 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 3 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 3 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 4 hete
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 4 hete
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?