kapubanner for mobile

Ausztria 7 milliárd euróra emeli a kurzarbeitra szánt támogatás összegét

Az eddigi 5 milliárdról 7 milliárd euróra emelik Ausztriában a koronavírus-járvány miatt rövidített munkaidőben foglalkoztatottak támogatásának keretét - jelentette be Martin Kocher munkaügyi miniszter.

"Ebben a válsághelyzetben a rövidített munkaidő továbbra is a legfontosabb eszköz a munkahelyek megmentésére" - hangsúlyozta Kocher. Az állam eddig 5,8 milliárd euró segítséget adott a vállalatoknak e foglalkoztatási forma támogatására, és most a jelenlegi 5 milliárd eurós keretet 7 milliárdra emeli.

Ausztriában jelenleg 458 993 ember dolgozik rövidített munkaidőben, 18 600 fővel többen, mint a múlt héten. A munkanélküliek száma 534 256, amely 113 000 fővel több, mint a tavalyi év azonos időszakában.

"A válság utáni újbóli fellendülésben döntő szerepe lesz annak, hogy a mostani időszakot az át- és továbbképzések, illetve szakképesítések terén jól használjuk ki" - tette hozzá a miniszter.

Gernot Blümel pénzügyminiszter beszámolt arról, hogy a koronavírus-járvány okozta válságkezelés során már kifizetett, illetve megítélt és kifizetésre váró támogatások összege 31 milliárd euróra rúg. Hozzátette, hogy a lakossági megtakarítások jelentősen növekedtek az elmúlt időszakban, így az újranyitáskor ez jó hatással lesz majd a fogyasztásra.

Margarete Schramböck gazdasági miniszter kiemelte az új beruházásokat támogató úgynevezett "befektetési prémium" sikerét: eddig 85 000 igénylés érkezett, amelyek 30 milliárd eurónyi beruházáshoz kapcsolódnak.

Ez annak fényében különösen jelentős, hogy Ausztriában átlagosan évente 8,5 milliárd euró ipari beruházás valósul meg. A "befektetési prémium" formájában nyújtott állami támogatás mértéke az új beruházások terén 2,8 milliárd euró, amelynek fele vállalati digitalizálásra és fenntarthatósági fejlesztésekre irányul.




  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres

A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk

Sztrájk miatt szinte a teljes élet leáll ma ebben az országban

A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk

A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre

Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk