Bántalmazás miatt elbocsátottak egy izraeli tisztet
Elbocsátották az izraeli hadsereg egyik tisztjét, miután egy neki alárendelt katona bántalmazott egy palesztin férfit.
Az izraeli sajtó csütörtökön idézte Ehud Barak védelmi miniszter megállapítását, miszerint a katona cselekedete ellentétes a fegyveres erők által vallott értékekkel.
A katona elmondása szerint felettese parancsolta meg neki, hogy lőjön a palesztin férfira. A tisztet már a múlt héten felfüggesztették a szolgálatból. Hírek szerint mindkettőjüket hazugságvizsgálatnak vetik alá.
Egy 14 éves naalini palesztin lány annak idején videóra vette a történteket.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A friss diplomások számára egyre fontosabb a munka és a magánélet egyensúlya és a mesterséges intelligencia miatt is aggódnak. Teljes cikk
Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk
A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk
- "Gratulálunk, megkapta az állást!" – de mostantól kevesebbet keres 2 hete
- Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től 4 hete
- AI miatti leépítések: ezek a cégek csökkentik a létszámot – akad egy kivétel is 1 hónapja
- Nem dolgozhat, nem dönthet a pénzről – minden ötödik nő érintett lehet az EU-ban 2 hónapja
- A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat 2 hónapja
- Munkaadói felmondás nyugdíj előtt állóknak: erre kell figyelni! 2 hónapja
- Több ezer fős leépítés jön ennél a cégnél, mert egyre kevesebben söröznek 2 hónapja
- 900 dolgozótól válna meg a Dacia 3 hónapja
- Van, akinek a munkahely az egyetlen biztonságos hely – így segít a Tesco 3 hónapja
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 3 hónapja
- Immár hivatalos, hogy 16 000 munkahelyet szüntet meg az Amazon 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?