Befellegzett az európai adóparadicsomoknak
Monaco az utolsó jelentős adóparadicsomként csatlakozott a hét végén azon területek sorához, amelyek enyhítenek az adótitkon és csatlakoznak a bankszámlák adatainak cseréjéről szóló nemzetközi megállapodásokhoz.
Az elmúlt napokban Liechtenstein, Andorra, Svájc, Ausztria és Luxembourg jelentette be, hogy enyhít a banktitkon. Az országok el akarják kerülni azt, hogy az adócsalóknak menedéket nyújtók feketelistáján szerepeljenek.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 2000 óta tartja nyilván ezt a feketelistát, amelyen jelenleg már csak Monaco, Liechtenstein és Andorra szerepel. A 33 ezer lakosú Monacót, amely a franciaországi Nizza és az olasz határ között fekszik, az egyik legismertebb adóparadicsomként tartják számon.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk
Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk
Jelentősen csökkent a vállalat bevétele 2025-ben. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben