kapubanner for mobile

Kik keresnek a legjobban Európában?

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A svájci vezetők keresnek a legjobban Európában, mivel csaknem kétszeresét kapják, mint európai kollégáik - derül ki egy friss felmérésből.

A svájci válallatigazgatók átlagosan 139,752 eurót (körülbelül 34 millió forintot) tettek zsebre tavaly - közölte a Heidrick & Struggles tanácsadó cég. 10 másik nemzet esetében ez az átlag 72 ezer euró volt.

A képzeletbeli dobogó második fokán a spanyol főnökök állnak, akik átlagban 96,099 eurót (mintegy 23,5 millió forintot) keresnek évente, a harmadik helyen a brit vezetők végeztek 92,701 eurós (22,8 millió forintos) átlagfizetéssel.

A Heidrick & Struggles 10 ország 294 nagyvállalatának vezetőivel beszélt. A felmérés alapján a rangsor aljára a francia főnökök kerültek, akik csak átlag évi 43,529 eurót (10,7 millió forintot) keresnek. Svédországban 43,659, Hollandiában 52,849, Olaszországban 53,983, Belgiumban 58,202, Németországban pedig 74,923 euró a vezetők átlagfizetése.

A Heidrick & Struggles kiemeli, hogy a vezetők fizetése több, mint duplájára nőtt 1999 óta, és 14 százalékkal az elmúlt két évben.

  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek