Kiürülhet az ír munkaerőpiac?
Több ezer ír hagyhatja el hazáját, hogy az új-zélandi kormány hívására részt vegyenek a földrengés sújtotta Christchurch újjáépítésében, ez azonban nehézségekhez vezethet az ír munkaerőpiacon.
Ian Simpson, a földrengéssel foglalkozó kormányzati bizottság vezetője úgy nyilatkozott, hogy ugyan a helyi munkaerő elsőbbséget élvez, de szívesen fogadják az Írországból érkezőket is, mivel ők képzettek, beszélnek angolul és sokuknak nincs állásuk a hazájukban.
Új-zélandi állásközvetítő cégek ezért több hirdetést helyeztek el ír weboldalakon, és ezekre igen nagy számban jelentkeznek is az írek, akiknek országuk súlyos gazdasági helyzete komoly nehézségeket okoz.
Egy az új-zélandi bevándorlási lehetőségekkel foglalkozó tanácsadó elmondta, az új-zélandi kormány bejelentését követően hatalmas érdeklődés alakult ki az ottani munkalehetőségek iránt. Mint Declan Clune kifejtette, Új-Zélandnak elsősorban mérnökökre, minőségellenőrökre, művezetőkre és villanyszerelőkre van szüksége. Előnyös lehet, hogy az írek nagy tapasztalatot szereztek, amikor országukban az építőipar felívelő szakaszban volt - tette hozzá.
Neil Gibson,az Ernst and Young Item Club tanácsadója szerint az ír építőipar igen súlyos helyzetben van, hiszen a gazdasági nehézségek miatt megszűnt félmillió állás fele ezt az iparágat érintette. Mivel az ingatlanpiacon túlkínálat van, nem valószínű, hogy az állástalanná váltak a közeljövőben ismét elhelyezkedhetnek az építőiparban - mutatott rá. Hozzátette: nem számít, milyen kedvezőek a kilátások az ír gazdaság jövőjét illetően, a most feleslegessé vált munkaerőre aligha lesz szükség ismét.
Az elemzők amiatt aggódnak, hogy kivándorlási hullám indul meg, ami miatt a képzett munkaerőből hiány alakulhat ki Írországban.
A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy jövő áprilisig akár 100 ezer ember is elhagyhatja Írországot a gazdasági nehézségek miatt, ami a teljes lakosság több mint 2 százalékát jelentené.
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A tartós beteg munkavállalók negyede arról számolt be, hogy állapota miatt előléptetési lehetőségtől is elesett. Teljes cikk
Elon Musk a közösségi médiában azt írta, hogy a válaszadás elmaradása felmondásnak minősül. Teljes cikk
Visszakapják Romániában az úgynevezett "salátarendelettel" megvont túlórapénzt a katonák, rendőrök és börtönőrök - erről csütörtökön... Teljes cikk
- A férfi diákok többet keresnek, mint a nők, ekkora volt a diák órabér tavaly 7 napja
- Adatcsokor a női és férfi foglalkoztatottakról 7 napja
- Ezek lehetnek a sikeres toborzás titkai 2025-ben 1 hete
- Czomba Sándor: a magas foglalkoztatottság a magyar gazdaság stabil pillére 2 hete
- Megjöttek a KSH adatai: 32 ezerrel emelkedett a dolgozók száma 3 hete
- Külföldi állampolgárságú dolgozók száma a magyar munkáltatóknál - grafikon 3 hete
- A home office stigmájának eltörlése: a hibrid és a távmunka előnyei 3 hete
- A nyilvántartott álláskeresők számának alakulása 1 hónapja
- Borúsan látják a jövőt a magyar munkavállalók 1 hónapja
- A külföldi állampolgárságú alkalmazásban állók száma a hazai munkáltatóknál 1 hónapja
- Emelkedett a munkanélküliség Csehországban 1 hónapja