Lehúzták a rolót a görögök
Újabb általános sztrájk bénította meg szerdán Görögországot, egy nappal a nagy ellenkezést kiváltó nyugdíjreform-tervezetről esedékes parlamenti szavazás előtt.
A parlamentnél mintegy százezer ember tüntetett szerdán. Közülük kivált egy nagyjából ötven fős erőszakos csoport, amely Molotov-koktélokat hajigált a rendőrökre, akik könnygázzal választoltak. A zavargók szétszéledtek, de előtte ablakokat törtek be, és szeméttartályokat gyújtottak fel.
Joannisz Panagopulosz, a görög dolgozók általános konföderációja (GSEE) - a fő görög szakszervezeti szövetség - főtitkára szerint minden idők legnagyobb mozgósítását hajtották végre az országban. "A részvétel totális. Milliókról beszélhetünk" - jelentette ki, és leszögezte, hogy "a csata nem ér véget a parlamenti szavazással". A reformtervezet egyebek között drasztikusan csökkentené az ország nyugdíjpénztárainak számát, arra ösztönözné a dolgozókat, hogy a jelenlegi törvényes nyugdíjkorhatár (65 év a férfiaknál, 60 a nőknél) után is dolgozzanak, és megfékezné az eddig nagymértékben támogatott korkedvezményes nyugdíjba vonulásokat.
Kosztasz Karamanlisz tavaly szeptemberben újjáválasztott konzervatív kormányfőnek minimális többsége van a parlamentben. Választási sikeréhez hozzájárult az az ígérete, hogy nem nyirbálják meg a nyugdíjasok jövedelmét. Mindössze 152 mandátummal rendelkezik a 300 fős törvényhozásban, ennek ellenére valószínűnek látszik, hogy sikerül elfogadtatnia a törvényt.
A szakszervezeti vezetők azt állítják, hogy Karamanlisz nem tartotta be a szavát, mivel a reformok anélkül csökkentik a dolgozók jövedelmét, hogy javítanának a rendszeren. A reform, amelyet az Európai Unió és a nagy nemzetközi gazdasági szervezetek évek óta követelnek, a miniszterelnök szerint biztosítja a közpénzek stabilitását a lakosság elöregedése és a nyugdíjköltségek fokozatos növekedése ellenére.
Görögországon kívül több más uniós tag is hasonló cipőben jár. Brüsszel mindenkit sürget, hogy gyorsan hozza rendbe társadalombiztosítási rendszerét. Főként Franciaország és Olaszország van ebben a helyzetben.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Németországban vita folyik arról, hogy szükséges-e eltörölni egy munkaszüneti napot a gazdaság élénkítése érdekében. Bár Európához mérten az... Teljes cikk
Olaszországban a szavazásra jogosultak 30,6 százaléka járult az urnákhoz, ami érvénytelenné tette a vasárnap és hétfőn rendezett népszavazást... Teljes cikk
Ideiglenesen vezethetik be a négynapos munkahetet a németországi gyárban. Teljes cikk
- Folytatják a sztrájkot a tanárok Horvátországban 3 hónapja
- Az alacsonyabb nyugdíjak bevezetése és a nyugdíjkorhatár emelése miatt általános sztrájk indult 3 hónapja
- Melyik nyugdíjasoknak tett ígéret valósulhat meg? 3 hónapja
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 3 hónapja
- "250-300 ezer forintból lehetetlen megélni" - sztrájkra készülnek a közszolgálati dolgozók 4 hónapja
- Figyelmeztető sztrájk kezdődik a müncheni repülőtéren 4 hónapja
- A sztrájkok és az azokban résztvevők száma hazánkban 4 hónapja
- Ötnapos sztrájkra készülnek a belga vasutasok 4 hónapja
- Sztrájkkészültség van a győri Audi beszállítójánál 4 hónapja
- Újvidéki tragédia - egy hónapos sztrájkot hirdettek a szerbiai ügyvédek 5 hónapja
- A mosdóba sem mehetnek ki a call center vállalat dolgozói 5 hónapja