London megoldaná, hogy ne kellejen szociális juttatásokat adnia az új uniós munkavállalóknak
Brit sajtóértesülések szerint körvonalazódik egy megállapodástervezet London és az Európai Unió között a Nagy-Britanniában dolgozó külföldi EU-munkavállalók szociális ellátásának szigorítását célzó brit reformkövetelés ügyében.
A BBC úgy tudja, hogy ezt a rendszert más EU-tagállamok is alkalmazhatnák, de az Európai Bizottság az engedélyezés előtt megvizsgálná, hogy valósak-e a "vészfék" használatára a kérelmező országok által felhozott indokok.
A BBC és a Financial Times című gazdasági napilap uniós és brit kormányforrásokból egyaránt úgy értesült, hogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke kompromisszumos tervezetet terjeszt a pénteken Brüsszelbe látogató David Cameron brit miniszterelnök elé.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az Egyesült Királyságban a cégek több mint fele jelenleg AI-be fektet be a HR átalakítása érdekében. Teljes cikk
Az óvodákban szinte kizárólag nők dolgoznak – derül ki az Eurostat friss adataiból. 2023-ban az Európai Unióban az óvodai nevelésben dolgozó... Teljes cikk
Az Európai Unióban a 15-29 éves fiatalok 5,8 százaléka él súlyos anyagi és társadalmi nélkülözésben, ez az arány valamivel alacsonyabb, mint a... Teljes cikk
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 3 hete
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 4 hete
- 500 fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozhat majd a debreceni akkugyárban 4 hete
- Fókuszban a külföldi munkavállalók alkalmazása 1 hónapja
- Ezek a foglalkoztatók nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- AI-szakértők és orvosok előnyben, másoknak szigor: jön az új bevándorlási rend 1 hónapja
- EU Kék Kártya: mely külsős ország szakemberei kapták a legtöbb munkavállalási engedélyt? 1 hónapja
- Mi a leggyakoribb felmondási ok és miért nem meri kimondani senki? 1 hónapja
- Több tízezer külföldi dolgozik engedély nélkül Hollandiában - hol a kiskapu? 2 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 2 hónapja
- Védett korú munkavállaló kimaradhat a leépítésből? 2 hónapja