Megjelent: 19 éve

Megelőzték a legszegényebbek a leggazdagabbakat

Az Egyesült Államokban a lakosság minden rétege gazdagodott az utóbbi 15 évben. A The Wall Street Journal szerint a legjelentősebb, 78 százalékos jövedelemnövekedést a legszegényebb családok könyvelhették el, s - a bővülés nagyságát tekintve - még a leggazdagabb réteget is megelőzték.

A kongresszus költségvetési hivatala szerint Amerikában a szegények egyre kevésbé szegények. A jövedelmi ranglétra alsó szintjén álló gyerekes háztartások bevételei 2005-ben egyharmaddal voltak magasabbak, mint 1991-ben. (Az infláció torzító hatását a mérés során kiszűrték.)
A hivatalos adatok szerint a jelzett 15 éves időszakban az amerikai társadalom legszegényebb egyötödének jövedelme 78 százalékkal nőtt, míg a leggazdagabb egyötödé "csupán" 54 százalékkal.

A mértéktartó konzervatív újság a friss statisztikákkal szembe megy egyes demokrata politikusoknak a "két Amerikáról" szóló "víziójával", amely szerint a legszegényebbek egyre lejjebb csúsznak, a gazdagok pedig mind elérhetetlenebb magasságba emelkednek, azaz a jövedelmi szakadék mélyül.

Az újság kiemeli: a középosztály talajvesztéséről szóló baloldali véleményeket cáfolja az az adat is, hogy a közepes keresetű gyerekes családok bevételei is gyarapodtak, 18 százalékkal, ami 8500 dolláros évi vásárlóerő-növekedést jelent.

Arról nem ír, hogy mekkora a távolság a szegények és a gazdagok között. A lap szerint az a fontos, hogy minden réteg tehetősebbé vált.

A The Wall Street Journal arra is felhívta a figyelmet, hogy évente több százezer főnyi friss, fiatal munkaerő vándorol be az Egyesült Államokba, nyilvánvalóan a jövedelmi létra aljára. A rosszul keresők azonban évről évre feljebb lépnek, kivéve a kenyérkereső nélküli, tartósan szegény családokat.

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny

Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk

Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten

Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk

A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás?

Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk

Kapcsolódó hírek