"Szardíniasztrájkba" kezdtek az izraeli szülők
"Szardíniasztrájkba" kezdett vasárnap az izraeli szülők egy része, a hét első tanítási napjának számító napon nem engedték iskolába gyermeküket tiltakozásul a nagy osztálylétszámok miatt.
A szülők azért sztrájkolnak ily módon, mert az iskolák nagy részében harmincöt körüli az osztálylétszám - de nem ritka a negyven fő fölötti létszám sem, - s ha valamilyen okból valamelyik osztályban harminckettő alá csökken a gyerekek száma, akkor az illetékesek összevonással mesterségesen alakítanak ki túlzsúfolt osztályokat.
Az utóbbi hetekben a szülők számos helyen szardíniakonzervvel a kezükben tüntettek gyerekük iskolája előtt.
A szülői munkaközösségek szövetsége azt követeli az oktatási minisztériumtól, hogy a szeptemberben kezdődő új tanévben maximum harminckét fős osztályokat indítsanak, mert különben nem engedik iskolába a nebulókat, sztrájkkal indítják az új iskolai évet is.
Vasárnap a parlament egyik bizottsága megvitatja az iskolai zsúfoltság ügyét, és egy olyan törvényjavaslatról dönt, amely legfeljebb harminckét tanulót engedélyezne egy osztályban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint a vállalatok nagy része biztosít valamilyen formában AI-képzést, de a munkavállalók nagy része úgy érzi, több ilyen... Teljes cikk
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában. A brit statisztikai... Teljes cikk
Egy friss kutatásból kiderül, hogy a minőségi munkát végző munkavállalók nemcsak elégedettebbek, hanem egészségesebbek, elkötelezettebbek és... Teljes cikk
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 3 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 3 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 4 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 5 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 5 hónapja
- Sztrájkhullám a hadiiparban: a Boeingnél elfogyott a türelem 5 hónapja
- Sztrájkolnak az autóbuszok vezetői Pécsen 5 hónapja
- Nem engedtek a nyomásnak: győzelmet arattak a győri munkások 5 hónapja
- Két órára leállt a munka a győri autóalkatrészgyártó üzemben 6 hónapja
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 6 hónapja
- Elhunyt a "vasutas", aki országos sztrájkokkal írta be nevét a történelembe 7 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja