Társadalmi sztrájk és tüntetések bénították meg Olaszországot
Mintegy harminc olasz nagyváros utcáin tüntettek pénteken munkások és diákok, akik "társadalmi sztrájkot" hirdettek meg a római kormány munkaügyi reformja és gazdaságpolitikája ellen. Milánóban és Padovában a tüntetők összecsaptak a rendőrökkel.
Milánótól a déli Bariig közel harminc olasz város központját szállták meg a tüntetők. Egész Olaszországban több mint százezren tüntettek: munkások, közalkalmazottak, pedagógusok és diákok, baloldali ifjúsági csoportok, emberjogi szervezetek, ideiglenes szerződéssel dolgozók és munkanélküliek.
A magasba tartott transzparensek munkahelyeket, társadalmi biztonságot, dolgozói jogokat, mindenkinek ingyenes oktatást követeltek, nemet mondva a Matteo Renzi miniszterelnök kormánya által tervezett munkaügyi reformra. A sztrájkhoz a városi tömegközlekedés és a repülőterek dolgozói is csatlakoztak. A római Leonardo da Vinci nemzetközi repülőtéren több járatot töröltek.
A legtöbben a Fiom nehézipari szakszervezet által Milánóban rendezett tüntetésen vettek részt. Ezzel egy időben egész Észak- és Közép-Olaszországban sztrájkoltak a nehézipari munkások. Fiatalok egy csoportja megrohamozta a milánói tőzsde épületét, amelyet a rohamrendőrség védett meg. A hatóságok szétoszlatták azokat a tüntetőket is, akik a milánói Dóm teret akarták elfoglalni. Tüntetők és rendőrök Padovában is összecsaptak. A római Colosseumnál néhány tüntető felmászott az ókori műemléket övező állványokra, és innen tiltakozott a tömegközlekedés privatizációja ellen. Mások füstbombával, festékkel és tojással dobálták meg a római pénzügyminisztérium és Németország római nagykövetségének épületét. Nápolyban a tüntetők elfoglalták a város megkerülő autópályát.
A legnagyobb olasz szakszervezeti tömörülésnek számító CGIL december 5-re országos általános sztrájkot hirdetett meg.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás az egészségügyben dolgozók közti bérszakadékot vizsgálta, valamint azt, hogy mennyire tartják fontosnak az amerikai munkavállalók... Teljes cikk
A vállalat nem közölte, hogy melyik területeket érinti e leépítés. Teljes cikk
Mintegy félmillió illegális bevándorló kaphat egyéves tartózkodási és munkavállalási engedélyt a spanyol kormány által kedden bejelentett... Teljes cikk
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 2 hete
- Így emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére januártól 1 hónapja
- Hamarosan kezdődik az Educatio oktatási szakkiállítás 1 hónapja
- Dolgoznak – de nincs munkájuk: így terjednek a kamuirodák 1 hónapja
- Folytatódik a Kortárs segítők program a szakképzésben 2 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 2 hónapja
- Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt 2 hónapja
- Így emelkedik a pedagógusok bére januártól 2 hónapja
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 2 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 2 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig