logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Archívum
mobile logo
  • Blogfolyam
  • HR Blogok
  • Szerzők
  • HRPortal.hu
publikálva: 2020.07.16 - 5 éve
Borealis

Tartsd kontroll alatt a problémát!

5 pozitív nézőpont, ami segíthet átvészelni a válsághelyzetet - 2. Az 1. lépésben azt vettük górcső alá, hogyan váljunk passzív áldozatból aktív cselekvővé egy válsághelyzetben. Ha ez a felismerés megtörtént és sikerült is kirángatnunk magunkat a gödörből, akkor jöhet a válságkezelés következő lépése: hogyan is tartsuk kontroll alatt a problémát, anélkül, hogy eluralkodna rajtunk a pánik, a kétségbeesés, a szorongás.

Az emberi alaptermészetből fakad, hogy amíg nem érezzük a saját bőrünkön a krízist, addig hajlamos vagyunk nem tudomást venni róla. Holott mennyivel könnyebb lenne, ha lenne vész forgatókönyvünk krízishelyzetekre, ha lenne ismeretünk a változás-menedzsmentről.  Ez nem jelenti, hogy folyamatos félelemben kell élnünk attól, hogy bármikor beüthet a krach, de az élet bizony ilyen kiszámíthatatlan: bármikor beüthet a krach. Ha pedig már megtörtént a baj, akkor az egyetlen esélyünk a túlélésre, ha nem esünk szét, hanem fókuszáltan kezeljük a problémát – vagy inkább – dolgozunk a megoldáson.

Pöttyös-labda effektus

Életünk során számos, egymástól szögesen eltérő szerepben kelt helyt állnunk. Ez az úgynevezett pöttyös-labda effektus: ahogy a labdán a pöttyök, úgy életünkben is több, elkülönülő szerepet töltünk be. Ideális állapotban, minden pöttyben jól érezzük magunkat és sikerül fenntartanunk a harmóniát.  Ez azonban nem egyszerű, főleg nem egy ennyire kiélezett és ismeretlen helyzetben. Amit nem ismerünk, attól általában tartunk. A félelem pedig belső feszültséghez, szorongáshoz vezethet, ami felborítja bennünk az egyensúlyt. Ha tehát a jelenlegi helyzetben válságba került a vállalkozásunk, a munkahelyünk, az egzisztenciánk, akkor ezt a problémát ne terjesszük ki a családi életünkre. Tartsuk karanténban, a pöttyön belül, ne vetítsük ki a családunk többi tagjára az életünk más területén keletkezett bizonytalanságot. Használjuk inkább ki a család összetartó erejét és azt, hogy jut időnk egymásra. Talán soha nem volt még olyan fontos, mint a mostani helyzetben, hogy kellő toleranciával, megértéssel és szeretettel viszonyuljunk egymáshoz. Merítsünk és töltődjünk ebből az energiából, hogy életünk krízisbe jutott területét kellő határozottsággal és nyugalommal tudjuk orvosolni. Ilyen helyzetben ugyanis elengedhetetlen, hogy fókuszáltak és hidegvérűek maradjunk, fenntartsuk a pozitív szemléletet és lépésről lépésre haladjunk. Kis célokat tűzzünk ki magunk elé, amiket tudunk teljesíteni. A sikerélmény ugyanis az egyik legnagyobb motiváló erő.

Amennyiben úgy érzed elakadtál ezen az úton és szükséged van egy kis támogatásra, keresd bizalommal a Borealis Consulting Tanácsadó cég legújabb szolgáltatását – Borealis Online Tanácsadás – amelyet azért hoztak létre, hogy ne egyedül kelljen megbirkóznod minden nehézséggel!

 

Olvasd el a pozitív szemléletről szóló 5 lépéses útmutatónk eddigi lépéseit is:

  • 5 pozitív nézőpont, ami segíthet átvészelni a válsághelyzetet
  • 1. lépés: Passzív áldozatiságból aktív cselekvés
Címkék:
szervezetfejlesztés változásmenedzsment válságkezelés
Borealis

Stratégiai tervezés és végrehajtás úton tartással, szakmai támogatással. Arra inspiráljuk a vállalkozásokat, hogy kihozzák magukból a legjobbat és partnerek lehessünk a hosszú távon is eredményes változások megvalósításában. Cégfejlesztő, szervezetfejlesztő, üzleti stratégiai tanácsadó vállalkozás vagyunk. Munkatársaink több évtizedes vezetői, üzleti, változáskezelési és szervezetfejlesztési tapasztalatával, emberközpontú gondolkodásmódjával illetve újszerű, digitális HR Tech megoldásainkkal járulunk hozzá a Te céged fejlődéséhez is. Fókuszterületeink: >> New Ways of Working megoldáscsomagok : Jövőbiztos szervezet, Változási képesség, Teljesítménymenedzsment, Vezetői képességek, Energizálás és Reziliencia >> Transzformáció menedzsment >> Jövőalkotó program >> Mérnöki és projekt szolgáltatások - Borealis Engineering Solutions >> Digitális megoldások, HR tech: The Journey megoldáscsomag >> Képzés és fejlesztés - programok kicsiben és nagyban >> ACT4YOU - a tudásmegosztó platform A Borealis Group tagja

A szerző összes bejegyzése
Bejegyzések, amik még érdekelhetnek
2025-06-30 07:46:15
KvantHumanisztika Kurzus 2
2025-06-27 22:06:40
Belülről nem megy? Mit tud az Interim HR, amit más nem?
2025-06-26 11:21:13
Haladékot kapnak a cégek az ESG követelések teljesítésére
Borealis

Célunk, hogy megosszunk Inspiratív, szakmai tartlamakat, tanácsadói munkánk tapasztalataiból nyert legjobb gyakorlatokat, eseményeink összefoglalóit, szakmai cikkeket munkatársaink tollából. Kimelt témáink: Elkötelezettség és bizalom, HR tech megoldások, visszajelzési kultúra, generációk együttműködése, tudásbarát munkahely, tudástranszfer, kiválóság, generációk együttműködése, női vezetők, stb.

A blog összes bejegyzése
Hirdetés
A szerkesztő ajánlja
  • 2024-04-02 16:03:10 | Kaló István

    Informatikusok Magyarországon: Alkalmazott vagy Vállalkozó? - Fókuszban az IT Contracting

Cimkefelhő
hr coaching álláskeresés karrier e-learning vezetés motiváció munkavállaló állásinterjú vezető munkáltató toborzas állás elearning Kocsis és Szabó Ügyvédi Iroda önéletrajz Scotwork tárgyalás Munka Törvénykönyve tárgyalástechnika stressz munka coach Linkedin Dr. Kocsis Ildikó felmondás képzés scotwork kiválasztás szervezetfejlesztés vezetőfejlesztés változás érthető jog tippek online tanulás profitárgyaló szabadság tanulás önismeret tárgyalásikészség-fejlesztás siker
Widget Image

Főszerkesztő: Karácsony Zoltán

E-mail : zoltan.karacsony kukac hrportal.hu

Felelős kiadó: Markovics András

A HR Blog.hu kiadója a HR Portal.hu

A szerkesztőség címe: 1135 Budapest, Petneházy u. 55. I./7.

Telefon: +36 (1) 781 75 96

Gépház

Blogger bejelentkezés

Blogger regisztráció

Adatvédelem

Kiadónk további kiadványai

hrportal.hu

munkaugyi.hu

hrclub.hu

allasportal.hu

edenkert.hu

haziallat.hu