kapubanner for mobile
Megjelent: 13 éve

A General Electric kihirdette az innovációs verseny nyerteseit

A 200 millió dolláros "GE ecomagination Challenge: Powering the Grid" elnevezésű nyílt innovációs verseny nyerteseit hirdették ki - olvasható sajtóközleményükben.

A júliusban meghirdetett verseny a GE ecomagination programjának része, amelynek keretében a cég a következő generációs hálózati technológiák fejlesztését és a globális energetikai rendszer átalakítását kívánja elősegíteni nyílt együttműködés révén.

Az öt díjnyertes pályázat olyan ötleteket mutatott be, amelyek elősegítik az intelligensebb, tisztább és hatékonyabb villamosenergia-hálózatok létrehozását, emellett pedig megfelelően képviselik a verseny által megkívánt vállalkozó szellemet.

A nyerteseket független zsűri választotta ki, amelynek tagjai között ott volt többek között Chris Anderson, a Wired magazin főszerkesztője, a GE vezető beosztású tisztségviselői, valamint elismert tudományos és műszaki szakemberek.

A nyertes ötletek között szerepel egy könnyű felfújható szélturbina; egy olyan technológia, amely azonnal jégmentesíti a szélturbina lapátjait, így azok soha nem lassulnak vagy állnak le; egy intelligens vízóra, amely saját maga számára fejleszt áramot; egy cyber-biztos hálózati infrastruktúra, mely lehetővé teszi a kétutas kommunikációs hálózat-ellenőrzést és az alállomás-automatizálást a szél- és naperőműveknél; továbbá egy olyan technológia, amely kiküszöböli a túlterhelt elektromos hálózat okozta rövidzárlatokat és áramkimaradásokat azáltal, hogy pontosan szabályozhatóvá teszi az energia- és áramfolyamot.

A versenyre a 10 hetes jelentkezési időszak alatt csaknem 4000 pályázat érkezett, melyek komoly megbeszélésekre ösztönözték az innovációs közösséget, ezen belül több mint 150 ország 70 000 vállalkozóját. A GE négy vezető tőkebefektető céggel (Emerald Technology Ventures, Foundation Capital, Kleiner Perkins Caufield & Byer és RockPort Capital) társulva gondolta ki és bonyolította le a versenyt, melyre az alábbi három kategóriában vártak pályázatokat: megújuló energiaforrások, hálózatok, valamint öko-háztartások/öko-épületek.

"Azért hirdettük meg a versenyt, hogy újszerű gondolkodásra buzdítsunk és a fejlesztés minden szintjén ösztönözzük az innovációt" - jelentette ki Beth Comstock, a GE senior alelnöke és marketing igazgatója. "Az elektromos hálózat korszerűsítésének első lépése az ötletek felfedezése és azok "világmegváltó" technológiákká alakítása. A verseny bebizonyította, hogy rengeteg kiváló ötlet vár felfedezésre. A díjnyertes ötletekben megjelenő intelligens gondolkodásnak és a bemutatott impozáns megtérülési tanulmányoknak köszönhetően az ötletek az úttörő vállalkozói szemlélet mintájául szolgálnak."

Az innovációs verseny öt nyertese egyenként 100 000 dolláros díjazásban részesült ötletéért. A nyertesek és a díjnyertes ötletek:

A Capstone Metering távkommunikációs technológiát alkalmazott az évszázados vízóráknál. A cég által kifejlesztett IntelliH2O saját áramforrással rendelkezik és valós idejű vízrendszer-vezérlést biztosít, mely jobb vízgazdálkodást tesz lehetővé, és szükségtelenné teszi a kézi vízóra-leolvasást.

Felismerve az álállomásoknak a villamosenergia-hálózatban elfoglalt egyedi szerepét, az ElectroRoute egy kommunikációs átjáró pontot fejlesztett ki az átvivő és elosztó rendszerekhez. A cyber-biztos kommunikációs hálózati infrastruktúra segítségével kiküszöbölhetők az álállomások működéséhez szükséges dupla érzékelők és a több ezer rézkábel.

A GridON egy hibaáram-korlátozót készített a villamosenergia-hálózatok áramkimaradás és áramszünet elleni védelmére, mely növeli a hálózat megbízhatóságát, nagyobb terhelést, és az alternatív energiaforrásokat is bevonva a termelt áram mennyiségének növelését is lehetővé teszi. A cég a Bar-Ilan Egyetemmel és a Ricor Ltd-vel közösen fejlesztette ki a technológiát.

Az IceCode által kifejlesztett technológia a természetben kialakuló egyik legerősebb kötést próbálja feloldani: nagyteljesítményű impulzusokat alkalmazva a hőt belülről kifelé vezetve távolítja el a jeget. A technológia szélturbinákban való alkalmazása jelentős mennyiségű jégmentesítésre fordított energiát takarít meg, továbbá nullára csökkenti a jég eltávolítása és az átvizsgálás miatti állásidőt. A cég a Dartmouth-i Főiskolával közösen dolgozta ki a technológiát.

A WinFlex könnyű, rugalmas, olcsó kompozit anyagokból készült szövetből készít rotorokat a szélturbinákhoz. A rugalmas rotor-konstrukció legalább ötven százalékkal csökkenti az üzembehelyezési költségeket, és a beruházás - támogatás nélkül - mindössze három-négy év alatt megtérül.

Chris Anderson elmondta: "A villamosenergia-hálózatok ma ott tartanak, ahol az Internet tartott egy generációval ezelőtt: az interaktivitásban rejlő lehetőségeknek még mindig nagyon kis százalékát aknázzuk ki. Ahogy az Internet esetében is történt, a hálózatokat is intelligensebbé és hatékonyabbá tehetjük az együttműködésben, a nyílt hozzáférésben, és az óriási vállalkozói bázisban rejlő erőt kihasználva. A versennyel éppen ezt próbáltuk elősegíteni, és azt is meg akartuk mutatni, hogy mindenhol találhatunk remek ötleteket. Nagyon jó volt látni, hogy a felhívásunkra ennyi változatos ötlet érkezett."

A 2010. július 13-án meghirdetett "GE ecomagination Challenge: Powering the Grid" elnevezésű verseny egy 200 millió dolláros nyílt innovációs verseny, amelynek keretében a cég az intelligensebb, tisztább, hatékonyabb villamoshálózat kialakításához, valamint a hatékonyabb hálózati technológiák bevezetésének előmozdításához várt áttörést jelentő ötleteket.
  • 2024.05.14Mesterséges intelligencia használata a marketing munkában Képzésünk célja, hogy bemutassuk 2024-ben mi mindenre képes a mesterséges intelligencia, használata mennyire meg tudja könnyíteni a marketing szakemberek - vagy erre a pályára készülők - munkáját. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.16Atipikus foglalkoztatási formák – Dr. Bankó Zoltán Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Minden ötödik magyarországi német vállalat leépítést fontolgat idén

A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) tagvállalatai javulásra számítanak üzleti helyzetük tekintetében, és nem számítanak a... Teljes cikk

Ezermilliárd forint feletti forgalmat realizált tavaly a SPAR

A vállalatnál az elmúlt évben több mint 1500 munkatárs részesült szakoktatásban. Teljes cikk

Jön a hatnapos munkahét, de csak a felsővezetőknek

A Samsung Group hatnapos munkahetet vezet be a vezetők számára Koreában. Az értesülések szerint ez a sürgősségi intézkedésnek titulált... Teljes cikk