kapubanner for mobile
Megjelent: 16 éve

Pályázat a távmunkahelyek létrehozására

A pályázat célja, hogy a távmunkában történő foglalkoztatásban rejlő gazdaságosság kihasználására ösztönözzék a munkáltatókat. Nyolc hónapra 754 800 forint nyerhető el távmunkahelyenként. Beadási határidő: 2008. március 26.

Szociális és Munkaügyi Minisztérium megbízásából a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ pályázati felhívása a távmunkások alkalmazásának támogatására. (SZMM-TP-2008)

A pályázat célja

A munkáltatók ösztönzése a távmunkában történő foglalkoztatásban rejlő gazdaságosság kihasználására, a távoli helyről történő munkavégzés további elterjesztésével a munkaerőpiac azon szereplőinek is lehetőséget teremt a munkaerő-piachoz való felzárkózáshoz, akik valamely hátrányos helyzetű csoporthoz tartoznak (tartós munkanélküliek, fogyatékkal élők, megváltozott munkaképességűek, stb.).

A távmunka elterjesztésére indított központi munkaerő-piaci program folytatásával a Szociális és Munkaügyi Minisztérium ösztönözni kívánja a rugalmas munkavégzési formák alkalmazását és a munkakultúra további korszerűsítését. Ennek keretében támogatást nyújt a távmunkahelyeket létesítő vállalkozások és a közfeladatokat ellátó intézmények számára.

A pályázók köre

A belföldi székhelyű gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, állami cégek, szövetkezetek, közhasznú szervezetek, közhasznú társaságok, költségvetési szervek.

Pályázatot nyújthat be az a szervezet, amely a támogatott távmunkahelyek létrehozásával egyidejűleg az általa foglalkoztatottak létszámát annyi fővel növeli, ahány távmunkás munkahely kialakításához a támogatást elnyerte, és vállalja, hogy a megnövelt létszámot a támogatási időszakot követő további tíz hónapig, azaz a projekt végéig megtartja, a költségvetési szerveknek szintén vállalniuk kell a foglalkoztatottak létszámának növelését.

A támogatás formája

Bizonylat alapú elszámolással, utólagosan finanszírozott, vissza nem térítendő bértámogatás, infrastruktúra támogatás, illetve egyszeri képzési támogatás. A támogatást Hatósági Szerződés megkötése után a munkaügyi központok folyósítják a nyertes pályázónak.

Elszámolható költségek


A bér és annak járulékainak a költsége nyolc hónapig,
az eszközök, konfigurációk, távmunkát támogató megoldások.

Az elnyerhető támogatások mértéke

Új távmunkahelyenként 754 800 forint a nyolc hónapra: a bértámogatás összege minden távmunkás munkahely esetében nyolc hónapig, a távmunkás bruttó munkabére de legfeljebb 70.000,- forint/fő/hó és annak járulékai, azaz 94.350.-Ft/fő/hó összeg.
Az infrastruktúra megteremtéséhez, ilyen munkahelyenként a beszerzendő eszközök, konfigurációk, távmunkavégzést támogató megoldások 75 százaléka, legfeljebb bruttó 150 ezer forint.
Egy távmunkahely létesítésére maximálisan adható összes támogatás (bér + képzés + infrastruktúra támogatás): 934.800 forint.
Beadási határidő: 2008. március 26. A pályázatokat 2008. április 25-éig bírálják el.

A pályázóknak vállalniuk kell, hogy a támogatott távmunkahelyek létrehozásával egyidejűleg az általuk foglalkoztatottak létszámát annyi fővel növelik, ahány távmunkás munkahely kialakításához a támogatást elnyerték, és vállalják, hogy a megnövelt létszámot és a létrehozott távmunkás munkahelyeket a támogatási időszakot ( 8 hónap) követő további 10 hónapig, azaz a projekt végéig megtartják. (a kiinduló létszámnak a pályázati felhívás időpontjában foglalkoztatott munkavállalói létszám minősül).

Az elnyert támogatás érvényességének és elszámolásának további feltétele, hogy a munkáltató részéről legalább egy fő eredményesen elsajátítsa az SZMM, és a Távmunka Tanács támogatásával kidolgozott "Távmunka ismeretek" személyes megjelenést nem igénylő e-Learning tananyagot és erről a Budapesti Munkaerőpiaci Intervenciós Központ által kiállított tanúsítványt megkapja (a képzés költsége 20.000.forint /fő).

Az e-learning képzésének lebonyolítását a BMIK végzi. A képzési programot a munkavégzés megkezdése időpontjáig teljesíteni kell.

A részletes pályázati tájékoztató, a pályázathoz kapcsolódó valamennyi dokumentum 2008. február 21-től elektronikus formában elérhető a www.bmik.hu/tavmunka.html, vagy http://www.szmm.gov.hu/ honlapokon.
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.14Mesterséges intelligencia használata a marketing munkában Képzésünk célja, hogy bemutassuk 2024-ben mi mindenre képes a mesterséges intelligencia, használata mennyire meg tudja könnyíteni a marketing szakemberek - vagy erre a pályára készülők - munkáját. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Már lehet pályázni a Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerésre

A Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerést azok az idehaza működő cégek érdemelhetik ki, amelyek a gyakorlatban is hozzájárulnak a befogadó... Teljes cikk

Itt a segítség a magyar vállalkozásoknak, hogy kijussanak a globális piacokra

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) április 26-án induló XPAND programja a külföldi piacszerzésben segíti az innovatív magyar vállalkozásokat... Teljes cikk

Általános iskolásoknak nyújt egyedülálló képzést a neves tehetségprogram

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Fiatal Tehetség Programjára (FIT) június 30-ig lehet jelentkezni Kárpát-medence-szerte huszonhét helyszínen a most... Teljes cikk