kapubanner for mobile

2008. október 7. - 2008. október 8.
Motiváló vezetői visszajelzés - a nyelvi befolyásolás lehetőségei (2 nap)

Helyszín: Boutique Hotel Zara Budapest, Só u. 6.

Szervező: Verlag, Csordás Izabella

Amikor a munkahelyi környezetben többen dolgoznak együtt, fontos, hogy érzéseiket, benyomásaikat, és a tényekről alkotott nézeteiket megosszák, megbeszéljék egymással. Vezetői visszacsatolásnak, visszajelzésnek, feedbacknek nevezzük, amikor munkahelyi vezetőként más személyekkel tudatjuk viselkedésmódjukkal, munkastílusukkal kapcsolatos érzéseiket és észrevételeiket. A visszacsatolás legfőbb célja, hogy adatokat, tényeket szolgáltasson az illető viselkedésmódjáról és annak másokra gyakorolt hatásáról.

A visszajelzések adásában és fogadásában is fontos szerep jut a szervezet vezetőjének. Ennek ellenére ma még igen ritka, hogy munkahelyünkön egyenesen, őszintén és világosan elmondanánk beosztottainknak vagy akár vezetőinknek, hogy mit gondolunk a másik magatartásáról, és milyen érzéseket vált ki belőlünk mindez.

Kinek ajánljuk?

Minden olyan vezetőnek, akinek rendszeresen kell viszajelzéseket adnia és fogadnia. Olyan vezető beosztású munkatársaknak, akik szeretnék ezeket az alkalmakat a nyelvi befolyásolás eszköztárával felvértezve, vezetői motivációs lehetőségként is megélni.

A két napos tréning programja:

A vezetői visszajelzés adásának és fogadásának kommunikációs gyakorlatai
A figyelem és az aktív meghallgatás alkalmazott technikái
A közvetlen és a közvetett befolyásolás pszichológiai lehetőségei
A meggyőző és az erőteljes beszéd nyelvészeti és szociálpszichológiai mechanizmusai
Szociálisan kompetens kommunikációs magatartás a vezetői visszajelzések során
Az asszertív kérés és az önérvényesítő motiválás kommunikációs technikái
A beszédben megjelenő stressztünetek észlelésének és elrejtésének gyakorlati lehetőségei
A partner motivációs jellemzőjének feltérképezése
A visszajelzés fogadójának megfelelő személyes stílus nyelvi szerkesztése
Személyes vezetői tanácsadás konkrét szituációk elemzésével, feldolgozásával
A korszerű vezetéselméleti, szervezetpszichológiai felfogások szerint a fejlesztő vezető tevékenysége nem korlátozódik a feladatok kiadására és ellenőrzésére, az eredmények számonkérésre, irányításra és döntésre, a nagyobb hatékonyság érdekében magába kell foglalnia a munkatársakkal való intenzív foglalkozást, azok fejlesztő támogatását is. A jól működő fejlesztő vezető összetartó, galvanizáló, munkatárs-központú irányítói megközelítésekkel él, úgy befolyásol, hogy nem gyakorol teljes kontrollt, úgy segít, hogy nem rendelkezik valamennyi válasszal, úgy vesz részt, hogy nem követel vezetőközpontúságot és úgy erőteljes, hogy közben nem domináns.

A motivációs jellemzőket is figyelembe vevő, kellően befolyásoló vezetői visszajelzés nem könnyű, de elsajátítása nagyon fontos, hiszen a hatásos visszajelzés segíthet tisztázni, megoldani a felmerülő problémákat. A visszajelzést adók és fogadók többsége nem tudatosan éli meg az adott helyzetet.

Miért érdemes részt venni a kurzuson?

Mire kell figyelni, hogyan kell felépíteni, nyelvileg, szerkezetileg, tartalmilag és formailag egy jó visszajelzést? Mi az, amit elkerüljünk? Milyen hatást válthat ki az, amit mondunk? Jól értettem-e, amit a másik mondani akart nekem? Valóban azt hallom-e, amit el akarnak nekem mondani, vagy már megszűrve, átformálva jut el hozzám az üzenet? Hogyan motiválhatom, hogyan befolyásolhatom a munkatársaimat a visszajelzéseimmel? Ezekre a kérdésekre ‑ a továbbgondolásra is alapot teremtve ‑ keresi a válaszokat a "Motiváló vezetői visszajelzés: a nyelvi befolyásolás lehetőségei" c. tréningprogram.



Előadók/Oktatóink
Kisházy Gergely - logopédus, munka- és szervezetpszichológiai szakpszichológus. A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola docense, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium munkapszichológiai szakértője. Kutatási területei a politikai-, a szervezeti-, a média- és a kríziskommunikáció alkalmazott pszichológiai hatásmechanizmusai. A Corporate Values Kft. vezető pszichológusa. készségfejlesztő programsorozatokat vezet,



Korábbi résztvevők mondták
"Érdekes előadásmód, magas szakmai színvonal jellemezte az előadót."

"Az előadó nagyon hatékonyan tartotta össze az interaktív részeket, a témáról jelentős háttértudással rendelkezik."

"Mozgalmas, érdekes, a saját problémáim megoldásában is segített."

"Az előadó felkészült, dinamikus, jó beszédstílusú."