22 százalékos munkanélküliségi ráta Borsodban

Egy hónap alatt 63 889-re csökkent a regisztrált munkanélküliek száma Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, de még így is 22 százalékos volt a munkanélküliségi ráta augusztusban - jelentette a megyei kormányhivatal munkaügyi központja.

images

Míg júliusban 64 ezer 620 állástalant tartott nyilván a munkaügyi központ, addig augusztusban ez a szám 731-gyel mérséklődött. Egy évvel ezelőtt ugyanekkor 1,6 ezerrel voltak többen munka nélkül. A munkaügyi központ adatai szerint nyilvántartott álláskeresők létszáma alapján számított munkanélküliségi arány az előző hónaphoz képest 0,3 százalékponttal 22 százalékra mérséklődött.

A munkaügyi hivatal által számított 22 százalékos átlagos megyei munkanélküliségi ráta Tiszaújváros, Miskolc és Mezőkövesd térségében 13-16,5 százalékot tett ki, míg Ózd, Edelény, Encs, Szikszó körzetében meghaladta a 30, Gönc térségében pedig a 40 százalékot is.

A nyilvántartott pályakezdő álláskeresők száma augusztusban 9.300 volt, 131-gyel több, mint júliusban. Lényegében Borsod-Abaúj-Zemplén megyében tartják nyilván a legtöbb állástalan pályakezdőt, miután országosan augusztus végén 67 ezer munkanélküli fiatalt regisztráltak.

A legtöbb állást kereső pályakezdő csupán általános iskolai végzettséggel bírt. A szakközépiskolát, technikumot végzettek aránya az összes regisztrálthoz viszonyítva elérte a 25 százalékot, a munkaügyi kirendeltségek ugyanakkor jócskán tartottak nyilván felsőfokú végzettségűeket is.

Borsod-Abaúj-Zemplén munkaügyi kirendeltségei augusztusban csaknem 6 ezer álláshelyre közvetíttek ki munkanélkülieket, a legtöbb állást a közfoglalkoztatók kínálták a megyében.
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Lázár János: Csapataink harcban állnak

Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk

Januári fizetés: így juthatnak több pénzhez az édesanyák

Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk

Átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása a Demján Sándor Tőkeprogramra

A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026.... Teljes cikk