34 év alatt érhetjük el az uniós átlagjövedelmet
Címlap >> Hírek >> Hazai hírek34 év alatt érhetjük el az uniós átlagjövedelmet /uzletinegyed/hirek/hazaihirek/2003061834ev.html" (MTI)" http://www.mti.hu" mtilogo.gif" 34 év alatt érhetjük el az uniós átlagjövedelmet2003. június 18., szerda, 13:12Utolsó módosítás: 2003. június 18., szerda, 13:27A jelenlegi átlagos növekedési előrejelzés szerint egy évszázadig is eltarthat, mire a tíz kelet-európai csatlakozó és későbbi tagjelölt országokban az egy főre jutó nemzeti jövedelem eléri a jelenlegi tagállamok átlagát - áll az egyik vezető londoni gazdaságkutató intézet legfrissebb jelentésében. Magyarország a térségi átlag harmada alatt beérheti az uniós átlagot.Görgessen az oldal aljára, majd küldje el a cikket ismerősének!Az Economist Intelligence Unit (EIU) az EU-bővítés hatásairól szóló felmérésben azt írta: a tíz országra, köztük a később csatlakozó Bulgáriára és Romániára érvényes hosszú távú, 3 százalék körüli átlagos GDP-értéknövekedés alapján több mint 90 évbe telne, mire ez az országcsoport beéri a jelenlegi tagokat. Az EU-átlag 75 százalékának elérése 60 évig tartana.Az országcsoport egészére számított, 90 évnél hosszabbra valószínűsített felzárkózási időhöz a cég nem a legkedvezőbb, hanem az "alapeseti" növekedési jóslatot használta fel; ennek súlyozott térségi átlaga évi 3,0 százalék.A legkedvezőbb forgatókönyv 3,8 százalékos átlagos jövedelem-növekménnyel számol a tíz országban. Ebben az esetben a felére, 50 évnél rövidebbre csökkenne az átlagos jövedelmi felzárkózási idő.Az EIU által felvázolt hosszú távú növekedési előrejelzés szerint Magyarország a legkedvezőbb, 4,0 százalék körüli átlagos növekedési forgatókönyvet alapul véve 34 év alatt juthat el az akkori jövedelmi EU-átlagra (a számításhoz 2,0 százalékos növekedést vettek figyelembe a jelenlegi tagok esetében).Románia a neki jósolt kedvező, 3,8 százalékos növekedési átlag esetén is 80, Bulgária ugyanilyen ütem mellett 63 év alatt érheti be az egy főre jutó uniós GDP-átlagot.(MTI)
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny
Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk
Új év, új élet? Munkát kínálnak egy teljesen lakatlan szigeten
Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk
A brit dolgozók harmada nem érzi az inspirációt a munkahelyén - Mi lehet a megoldás?
Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
A tudás törvényei: a megértés kulcsa