A hazai hegesztő szakemberek nemzetközi konferenciája

A Budapesti Műszaki Főiskola, a Gépipari Tudományos Egyesület Hegesztési Szakosztálya, valamint a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés május 15-16-án Budapesti Műszaki Főiskolán rendezi meg a XII. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát.

A konferencia előadói áttekintik az uniós előírások alkalmazásának tapasztalatait, a műszaki biztonsági szabályzat által megkívánt új gyártói szemlélet kialakulását, a gyártók felelősségének kérdéseit; a hegesztés biztonsága, munkavédelme, ergonómiája és humanizációja terén elért eredményeket.

A kétnapos tanácskozás több mint száztíz résztvevője köszönti 80. születésnapja alkalmából Prof. Dr. Farkas Józsefet, a Miskolci Egyetem tanárát. A hegesztő társadalom e konferenciával tiszteleg a mérnökgenerációk sorát nevelő professzor előtt.

Az ünnepélyes megnyitó keretében Zorkóczy Béla Emlékéremmel tüntet ki a Gépipari Tudományos Egyesület Hegesztési Szakosztálya két, hegesztéssel foglalkozó szakembert, akik kiemelkedő elméleti, szakmai felkészültséggel az elmúlt években eredményes munkát végeztek, munkaterületükön a folyamatos fejlődést biztosító ipari megvalósulást értek el, ismereteiket oktató tevékenység keretei között, továbbították, és hozzájárultak ismereteik társadalmi hasznosításához.

Az előadások szerkesztett szövegét valamennyi résztvevő CD kiadvány formájában kapja kézhez, a technikai újdonságokat kiállítás keretében ismertetik meg a látogatókkal hazai és nemzetközi hegesztő cégek.

Edupress.hu
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk