A kis- és középvállalkozásoknál is megnőtt az üres álláshelyek száma
Egyes szakemberek szerint az IT-terület munkaerőhiánya kezd csillapodni a munkaerőhiány.
A szakember elmondta, hogy míg 2-3 éve egyetlen állásra tízen jelentkeztek, addig ma tíz állásra jelentkezik egy ember. „Egyes piaci hírek szerint az IT-terület munkaerőhiánya kezd csillapodni, ám a Reed Specialist Recruitment Hungary munkaerő-közvetítő ezt nem tapasztalja” – idézi a lap Cséke Ritát, a cég magyar leányvállalatának igazgatóját, aki szerint továbbra is keresik a tapasztalt szakembereket, például a több nyelven beszélő ügyfélszolgálatosokat, az üzleti vagy a könyvelő és pénzügyi folyamatokat támogató szakembereket. A munkaadók meg is fizetik a tudást. „Béremelések szinte minden területen előfordultak az elmúlt időszakban, a mértékük átlagosan 8-12 százalékot ért el” – mondta Juhász Csongor.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A támogatás összege idén egy dolgozóra vetítve éves szinten 37 459 forint. Teljes cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az eddigi 452 mellett újabb 400 mikro- kis és középvállalkozás (kkv) támogatásáról hozott pozitív döntést a... Teljes cikk
Elmaradt a dolgozók június 10-én esedékes májusi bérkifizetése. A munkavállalók demonstrációt is szerveztek a gyöngyöstarjáni üzem előtt. Teljes cikk
- A potenciális munkaerő-tartalék negyedévenkénti alakulása - grafikon 1 hete
- Ki fogja elvégezni a "piszkos munkát", ha szigorítják a bevándorlást? 1 hete
- Az alkalmazásban állók egy főre jutó ledolgozott munkaóráinak száma - grafikon 1 hete
- A 15–74 évesek munkanélküliségi rátájának alakulása az EU tagországaiban - grafikon 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 2 hete
- A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika 2 hete
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint 2 hete
- Munkaerőhiány? Itt a rejtett 400 ezres tartalék - digitális, rugalmas, elérhető 3 hete
- Kevesebb legyen a munkaszüneti nap? Így növelnék a gazdaság teljesítményét 3 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 4 hete