kapubanner for mobile
Megjelent: 19 éve

A létszámcsökkentés nem érinti az uniós ügyeket

Az Európai Ügyek Hivatala a strukturális változtatásokat követően visszakerült a Külügyminisztériumba. A Külügyminisztérium számára elrendelt létszámcsökkentés a hivatalt nem érintette – közölte Horváthné Fekszi Márta államtitkár.

Az európai ügyek bizottságának ülésén a külügyminisztert helyettesítő államtitkár elmondta, hogy a külképviseleteken végrehajtandó létszámcsökkentés sem érinti az EU-s diplomatákat. A szakállamtitkári pozícióval kapcsolatban közölte: az egyik államtitkár a politikai igazgatói, a másik pedig az európai igazgatói posztot tölti be.

A két szakállamtitkár között semmifajta „rivalizálás” nem lehet, a szakállamtitkárok egymás munkáját kiegészítik. A kormányzati megszorítások érintették ugyan a minisztériumot, de ezek a megszorítások nem korlátozták a kiutazásokat. Az első félévben minden szakmai kiutazás, amely indokolt volt, megtörtént – jegyezte meg.

Eörsi Mátyás (SZDSZ), a bizottság elnöke elmondta: nyolc ellenzéki képviselő kezdeményezte, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt is hallgassák meg az ülésen. A Miniszterelnöki Hivatalban közölték: Szilvásy György, a hivatalt felügyelő miniszter még júliusban a bizottság rendelkezésére áll, a miniszterelnök azonban októberben tudna a bizottság előtt megjelenni.

Pelczné Gáll Ildikó (Fidesz) arra hívta fel a figyelmet, hogy a miniszterelnök a parlamentben megígérte, hogy bármikor a bizottság rendelkezésére áll. Az ellenzék fontosnak tartja, hogy még a konvergenciaprogram és a II. Nemzeti Fejlesztési Terv benyújtása előtt, lehetőleg még augusztusban, az európai ügyek bizottsága meghallgassa Gyurcsány Ferencet.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Magánegyetem lett a BME a MOL belépésével

Az állam stratégiai felügyeleti joggal fog rendelkezni az egyetem felett. Teljes cikk

Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai

A NAV összefoglalta, milyen határidőtől hogyan változnak a szabályok és kikre vonatkoznak azok. Teljes cikk

Ábécésorrendben, egyesével mondtak fel a Vasmű 1700 dolgozójának

Volt, aki két órát állt sorban, hogy felmondjanak neki. Teljes cikk

Kapcsolódó hírek