A magyarok negyede betegen is munkába jár
A jobpilot felmérése szerint a magyarok 4 százaléka vallotta magát lógósnak, negyede betegen is munkába jár.
A "legjobb" orvosai az osztrákoknak vannak, akik a tényleges betegségnél hosszabb időre írják ki a pácienseket. A cseh doktoroknál viszont már nehezebb ugyanezt elérni, a válaszadók csupán egy százaléka jelölte meg ezt a lehetőséget.
Ugyancsak a cseh munkavállalók becsületességére enged következtetni, hogy a nyolc ország közül a legnagyobb arányban vallották (69 százalék), minden hiányzásuk betegségre vezethető vissza. Ezt a választ hasonlóan magas arányban jelölték meg a magyarok is (67 százalék).
A németek fele betegen is dolgozik
Munkájuk elvesztésétől leginkább a németek, a lengyelek és az olaszok félnek (43-46 százalék), akik még betegen is munkába indulnak. Valószínűleg a rossz gazdasági helyzet és a munkanélküliségtől való félelem késztet majdnem minden második német, lengyel és olasz munkavállalót arra, hogy lázasan, vírustól fertőzve vagy megfázással küszködve is dolgozzon. A magyar válaszadók 25 százaléka jelölte meg az utóbbi választ.
Buda Szabolcs, a jobpilot Magyarország Kft. ügyvezetője elgondolkodtatónak nevezte, hogy ilyen nagy a betegen is dolgozók aránya. "Felmérésünk megerősíti azt a vélekedést, hogy azokban az országokban indulnak sokan betegen munkába, ahol magas a munkanélküliség és a gazdaság is 'beteg'."
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026.... Teljes cikk
A fiatalok elsősorban nagyobb egyszeri kiadásokra használják a munkáshitelt a K&H tapasztalatai szerint. Teljes cikk
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa