A péntek is stresszeli a dolgozókat
Az idegesítő kollégák, a folyton meghibásodó számítógépek mellett a munkavállalók számára komoly stressztényező a hétfő mellett, a péntek, sőt az ünnepek is.
A felmérésből ugyanakkor kiderül, hogy a hétfő kiemelt helyen áll a stresszt okozó tényezők listáján, a második helyen viszont - meglepő módon - a hétvége előhírnökeként a péntek áll. Hasonló a helyzet az ünnepekkel is, itt a megkérdezettek 56 százaléka állította, hogy számára a karácsonyi és a szilveszteri időszak mindig stresszel és idegeskedéssel jár, nem utolsósorban a rengeteg sorbanállás és a tömött üzletek miatt.
Sokan levezetik a feszültséget az edzőteremben vagy éppen a kocsmában, de számos alkalmazott hagyja felhalmozódni a stresszt. Ha azonban a düh tárgya nem meghatározható, a probléma bármeddig fokozódhat. Az apró, jelentéktelennek tűnő incidenseket vandalizmus, erőszak is követheti, sőt halálesethez is vezethet a kezeletlen agresszió. A legfőbb gond, ha az emberek nem járnak a problémák végére, hanem hagyják eluralkodni magukon a frusztrációt.
Fokozza a stresszt például, ha a munkáltató váratlanul olyan igényekkel lép fel, minthogy az alkalmazott dolgozza végig az ebédszünetét, vagy nem emeli a fizetést ígérete ellenére. Egyes személyiség-típusok nem viselik el a mobiltelefonhoz, számítógéphez és határidőkhöz kötött életmódot.
Menedzsment Fórum
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben