Az iparkamarához kerülhet a cégnyilvántartás
Parragh László, illetve az általa vezetett Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) bejelentette, hogy szívesen átvenné a cégnyilvántartást a cégbíróságoktól, és az NGM szinte azonnal támogatta a javaslatot. A Világgazdaság szerint a gazdasági tárca rögtön úgy látja, hogy a felvetés a gazdaság érdekeit és a bürokrácia csökkentését szolgálja.
Önmagában elég jövedelmező a cégek bejegyzése, nagyjából évi 2-2,5 milliárdot hozhat az egyéb változásbejegyzések nélkül is tevékenység. Ezzel az MKIK nagyjából megduplázná a bevételeit, amik jelenleg döntően a kamarai tagdíjakból állnak.
Világgazdaság
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk
A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk
- Rekordot döntött a személyi kölcsön, összeomlóban a munkáshitel? 2 hete
- Kapitány István: vége az összeszerelő üzemek korszakának – 2 500 milliárd forint sorsa a tét 2 hete
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 2 hete
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 1 hónapja
- Felmérés: a régióban a vezetők többsége potenciális kockázatnak tartja az AI-t 1 hónapja
- Kevesebb szja, több nyugdíj: így írná át az adó- és nyugdíjrendszert a Tisza Párt 1 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 3 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 3 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 3 hónapja
- Megalakult a Magyar Mesterséges Intelligencia Tanács 3 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben