Bérpapírjaikkal vonultak a minisztérium elé a felsőoktatási dolgozók
Hankó Balázs államtitkár végül fogadta a szakszervezeti képviselőket.
Bérpapírjaikkal vonultak a minisztérium elé a felsőoktatási dolgozók – számolt be róla a 444. Az ELTE, a BME, a Zeneakadémia és a Magyar Képzőművészeti Egyetem március 20-án nyílt levelet küldött Hankó Balázs felsőoktatásért felelős államtitkárnak, amiben megfogalmazták bérköveteléseiket. A levelet 3000 dolgozó írta alá. Mivel nem kaptak választ, a Kulturális és Innovációs Minisztérium elé vonultak, hogy személyesen találkozhassanak az államtitkárral.
Egy tanár, aki 16 éve oktat az ELTE BTK-n és van hét doktorandusza, havi nettó 352 ezer forintot keres, amiben már benne van a pályázati többletmunka.
Megszólalt a portálnak egy épületkarbantartó-villanyszerelő is, aki 260 ezer forintot visz haza.
Az államtitkár végül fogadta a szakszervezeti képviselőket. Amikor kijöttek az egyeztetésről, azt mondták, nem sok pontban közeledtek egymáshoz az álláspontok, de azt sikerült elérni, hogy a kétszer 15 százalékos kiegészítés bekerülhet az alapbérbe. A többi követelésük azonban nem teljesült, ezért április 17-én újra kivonulnak a minisztérium elé
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 1 hónapja
- Újraírják az MI-stratégiát – már óvodától tanítani kell a mesterséges intelligenciát 1 hónapja
- Stratégiai szemléletű HR szakembereket képez az ELTE PPK 2 hónapja
- Miért nincs MI-t érintő oktatási stratégia és jó ötlet-e leépíteni a bölcsészképzést? 2 hónapja
- Szinte teljesen eltűntek az egyetemista és a 30 év feletti nyelvvizsgázók 2 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya a 25–34 éves korú népességen belül - grafikon 2 hónapja
- Egyre komolyabb problémát jelent a hallgatók lakhatása 2 hónapja
- Indul a 2025-ös bérháború: hatalmas a szakadék a munkáltatók és a dolgozók között 3 hónapja
- Czomba Sándor: az inflációval van baj, mert elviheti a béremelkedés javát 3 hónapja
- Rekord az idei felsőoktatási felvételi jelentkezésben - minden 4. jelentkező harminc év feletti 3 hónapja
- Ekkora béremelést kapnak a Penny dolgozói 4 hónapja