Csíkos ruhásokkal erősítenek a cseh cégek
Magánvállalatok számára is végeznek majd munkát a csehországi elítéltek, ha meglesz a vonatkozó törvénymódosítás. A börtönben lévők foglalkoztatottsági arányát a tervek szerint a jelenlegi 45 százalékról 60 százalékra emelik jelentette a CTK cseh hírügynökség.
Magánvállalatnál való tevékenykedésre a jogszabály nem kötelezi a fegyenceket, az ilyen jellegű elfoglaltsághoz az elítéltek beleegyező nyilatkozata szükséges. A legtöbbször azonban a "börtönlakók" nem akarnak magáncégeknek dolgozni, például a kemény nyári munkákat rendre megtagadják, szerződést szegnek. Ebből következik, hogy a magánvállalatok sem szívesen vállalják az együttműködést a foglalkoztatás terén. A hírügynökség szerint a börtönben végzett munkáért kapott díjazás kisebb, mint a magánvállalatoknál nyújtott fizetés.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk
Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk
Jelentősen csökkent a vállalat bevétele 2025-ben. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben