Csúcsfizetések: egy hónap alatt az éves átlagbért
Többet keresnek egy munkanap alatt a legnagyobb amerikai vállalatok vezetői, mint az átlagos amerikai dolgozó egész évben, derül ki egy felmérésből. Hazánkban is akadnak extrém példák, ám a felmérések szerint a csúcsvezetők hozzávetőleg egy hónap alatt keresik meg az éves átlagos béreket.
A felmérés szerint a húsz legnagyobb amerikai vállalat vezetője átlagosan 36,4 millió dollár jövedelemre tett szert a tavalyi évben, amely háromszor több, mint a legjobban fizetett európai cégvezetők fizetése, írja a Management Issues.
A tanulmány szerint 1965-ben még "csak" 24-szer kerestek többet az átlagos amerikaiakhoz képest a cégvezetők, míg 1980-ban negyvenszeres fizetést tehettek zsebre, 1990-ben pedig a különbség már elérte a 300-as határt.
Magyarországon ennél jelentősen kisebb a fizetési szakadék. Míg hazánkban az átlagfizetés évente bruttó 2 178 000 forint, addig a felsővezetők átlagosan ennek a körülbelül a tízszeresét, évi húszmillió forintot is hazavihetnek.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?