Előleget ad a kormány a téli közmunkát kiegészítő képzésekre
A téli közfoglalkoztatást kiegészítő tanfolyamok 24 milliárd forintos költségének felére előleget biztosít a Miniszterelnökség - az erről szóló kormányhatározat csütörtökön jelent meg a Magyar Közlönyben.
Az alapkompetencia-fejlesztés és felzárkóztató képzések lebonyolítására a Türr István Képző és Kutató Intézetet jelölték ki. A képzésekhez szükséges személyi, tárgyi feltételek biztosítása érdekében az intézet a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal fog együttműködni.
A felzárkóztató képzések elvégzését igazoló bizonyítvány kiállítása érdekében megvizsgálják, hogy szükséges-e a 2013/2014. tanév rendjéről szóló miniszteri rendelet módosítása.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Van olyan ország az EU-n belül, ahol több mint négyszer magasabb minimálbérrel számolhatnak a dolgozók, mint más tagországokban. Teljes cikk
A NAV ellenőrei számos helyszínen vizsgálják majd többek között az alkalmazottak bejelentését is. Teljes cikk
Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hete
- Technikum után két év alatt diploma? Indul a "három az egyben" képzés 2 hete
- Mitől lesz egy munkahelyi csoport valóban csapat? - HR „halmazelmélet” a gyakorlatban 3 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 3 hete
- Így lehet a HR a digitalizáció és az AI nyertese 3 hete
- A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman 3 hete
- Hatásalapú fejlesztések: mit keresnek ma a vállalatok a tréningpiacon? 3 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 3 hete
- Hankó Balázs szerint a felsőoktatásban is be kell vezetni a szakképzési duális rendszert 4 hete
- Ezek voltak a legnépszerűbb szakok a keresztféléves felvételin 4 hete
- Mi lesz a munkaerővel 5–10 év múlva? Egy nagyvállalat válasza a tudáshiányra 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben