Fiatal vállalkozók hete
Jövő héten rendezik a fiatal vállalkozók hetét Budapesten és kilenc vidéki nagyvárosban. A magyar kis- és közepes vállalkozások egyharmada generációváltás előtt áll, többek között ez lesz a rendezvény fő témája. - írja az MTI
Elmondta: a fiatal vállalkozók hetén az ország legismertebb vállalkozói - köztük Andy Vajna, Bige László, Palásti József - adnak elő arról, hogyan kell sikeresen vállalkozni.
A rendezvény célja, hogy a fiatal vállalkozók megfelelő inspirációt és ötleteket találva gyorsabban tudjanak a siker útjára lépni - fűzte hozzá.
MTI
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
A kormány megbecsüli a vízügyi dolgozók áldozatos munkáját, a 2025-ben megkezdett béremelés idén is folytatódik - jelentette be az Energiaügyi... Teljes cikk
Jelentős jövedelemnövekedést hoznak a 2026 januárjától hatályos adóváltozások a kétgyermekes családok számára, különösen a 40 év alatti... Teljes cikk
Létezik olyan álommunka, amivel évente akár 60 millió forintot is meg lehet keresni. Teljes cikk
- 10 tipp sikeres karrier és vállalkozás építéséhez 2 hete
- Ezek a leggyakoribb adózási és jogi hibák az év végén 2 hete
- Generációs feszültségekről számolnak be a fiatal dolgozók - Sokan már az első évben felmondanának 1 hónapja
- Átadták az Év Fiatal Vállalkozója 2025 díjat 2 hónapja
- Szabados Richárd: az adócsökkentéssel a vállalkozásoknál maradó forrást beruházásokra, fejlesztésekre fordítják a cégek 2 hónapja
- Az e-mail és az ingázás halála? - Erre számít alfa generáció a munka világában 2 hónapja
- Felmérés: a magyar fiatalok szeretik a munkájukat, sokan mennének külföldre dolgozni 2 hónapja
- Generációváltás: összeomolhat a cég a tulajdonos halála esetén, ha nincs előkészítve a képviselet 2 hónapja
- Mire kell odafigyelni, amikor a gyermek diákmunkát vállal? 2 hónapja
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 2 hónapja
- A fiatalok kétharmada arra számít, hogy nőni fog a fizetése 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa