Figyelmeztető sztrájkot tartottak az Autoliv Kft. dolgozói
A délelőtti és a délutáni műszak több mint ezer dolgozója szüneteltette a munkát csütörtökön.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak csütörtök délután a sopronkövesdi Autoliv Kft. dolgozói - tájékoztatta a Vasas Járműbiztonsági Alkatrészgyártó alapszervezet titkára az MTI-t. Marstisné Horváth Marianna elmondta, hogy a munkavállalókat képviselő Vasas alapszervezet március 14-én alakított sztrájkbizottságot, mert a szakszervezet nem tudta elfogadni a munkáltató ajánlatát a bértárgyalásokon. Miután a március 19-én tartott egyeztetésen sem közeledtek az álláspontok, az alapszervezet bejelentette a figyelmeztető sztrájkot csütörtök 13 és 15 óra közötti időpontra. A szakszervezeti vezető szerint bérköveteléseik reálisak, nem hagyják figyelmen kívül a vállalat érdekeit sem, ugyanakkor elsősorban a munkavállalók életkörülményeinek alakulását tartják szem előtt.
Követeléseik között szerepel egyebek mellett, hogy az év elejéig visszamenőleg 15 százalékos bérfejlesztést kapjanak az operátori és az úgynevezett DLS állományban lévők, és 12 százalékos bérfejlesztést az indirekt (kiszolgáló tevékenységet végző) fizikai állományban lévők. A szellemi foglalkoztatottak részére bruttó 800 ezer forintig 8 százalékos, a fölött 5 százalékos béremelést követelnek. Marstisné Horváth Marianna elmondta, hogy a sztrájk ideje alatt leállt a gyártás, a délelőtti és a délutáni műszak több mint ezer dolgozója szüntette be a munkavégzést. A munkavállalók fegyelmezettek voltak - tette hozzá. Elmondása szerint a munkáltató délután "egyoldalúan bevezette ajánlatát", ami március 1-jétől érvényes.
A szakszervezet az ajánlattal nem elégedett, mert álláspontjuk szerint sokat veszítenek a munkavállalók azzal, hogy nem az év elejéig visszamenőleg kapják meg a bérfejlesztést - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy nyitottak a további tárgyalásokra. Az MTI telefonon kereste az Autoliv Kft.-t, ahol későbbre ígértek visszahívást. Az Autoliv Ipari és Kereskedelmi Kft. a stockholmi székhelyű Autoliv-cégcsoport tagja, amely biztonsági öveket gyárt járművekhez. A cég 1993 óta van jelen Magyarországon. A társaság 2022-ben 1524 embert foglalkoztatott.
MTI
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk
Megjelent a KPMG Global Tech Reportja, amelyben 27 országból, 2500 technológiai vezetőt – többek között a Google, az Open AI és a Microsoft 365... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) minden eddiginél szélesebb körű támogatást kínál a személyi jövedelemadó bevalláshoz; közérthető... Teljes cikk
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 3 hete
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 4 hete
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 2 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 4 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 6 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 6 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 6 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 7 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 7 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 8 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 8 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben