Hatalmas sztrájk bénítja meg Franciaországot
A franciák méltán híresek sztrájkjaikról: a legújabb megmozduláshoz száznegyven város csatlakozott, a közlekedés minden szektora érintett, a legtöbb állami intézmény zárva maradt és több országos lap megtagadta a munkát. A szakszervezetek a kormány gazdaságpolitikája ellen tiltakoznak.
Mi lesz három és fél év múlva? (x)
Hosszas számolgatás és bizonytalanság helyett tőkegaranciát és három portfólió közül a legjobb hozamát kínálja az .
A párizsi közlekedési vállalat csak a frekventáltabb vonalakon tud metrókocsikat indítani és csak a járatok felét. Sokan a város teljes lebénulásától tartanak. A vasúti közlekedés mellett a repülőgép-forgalmat is befolyásolja a sztrájk, amelyben a földi irányítók is részt vesznek. Az Air France bejelentette, hogy csak a közép és rövid távú járatok lesznek befolyásolva.
Az iskolák, a posták és az állami hivatalok nagy része zárva tart, és több országos újság sem publikál. Száznegyven városban tartanak demonstrációt, a legnagyobb Párizsban, a Place de la Republique parkjában lesz. A sajtó már úgy emlegeti a mai napot, mint Dominique de Villepin fekete keddje - írta a BBC News.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?