kapubanner for mobile
Megjelent: 20 éve

Hiányoznak a nők a főnöki székekből

Nehezen töltik be a felső posztokat a cégek Nagy-Britanniában. A vállalatok drasztikus mértékű vezetőhiánytól szenvednek, és még jelenleg is kevés nő tölt be főnöki pozíciót.

A Deloitte most publikált felmérése szerint a nem executive szintű - azaz nem a legfelsőbb - vezetők toborzása igen nehézkes: a kellően jó képességű, felelősséget vállalni és kockáztatni képes szakemberek megtalálása nagy kihívást jelent a cégek számára.

A szigetországi vezetők fizetése, feltehetően a megfelelő emberek hiánya miatt 10 százalékkal emelkedett az elmúlt évben, míg tavaly csak 5,8 százalékos volt a juttatások szintjének növekedése. A legnagyobb brit vállalatoknál évi 66 500 font (24 405 500 forint), a kisebbeknél 32 500 font (11 927 500 forint) fizetés az átlag.

A vezérigazgatói szint alatt működő igazgatók felelőssége valamint munkaideje egyaránt folyamatosan emelkedik a Deloitte tanulmánya szerint. A cégekre nagy nyomás emelkedik, hogy meghúzzák a derékszíjat, és minél kevesebb felsővezetővel dolgozzanak. A megmaradó topmenedzserek elé állított követelmények egyre magasabbak.

Az elmúlt egy évben a vizsgált brit vállalatok 76 százaléka megváltoztatta igazgatósága összetételét. Jellemzően kevesebb nem executive szintű vezető esik a legmagasabb szintű főnökökre.

A háromszázötven legjelentősebb brit cégnél még mindig kevés nő jut el a szervezet csúcsára. Az idei felmérés adatai szerint a vezetők 9 százaléka kerül ki a gyengébbik nem képviselőiből, tavaly 8 százalékuk. A nem angol születésű főnökök aránya a cégvezetésekben jelenleg 16 százalék, 2004-ben pedig 14 százalék volt.
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket

Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk

Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat

A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk

NAV: eddig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek