Késnek a nyugdíjak a postások sztrájkja miatt Szerbiában
A szerbiai posta dolgozóinak több mint egy hete tartó sztrájkja miatt az idősek nem kapták kézhez nyugdíjaikat, de a számlák sem érkeztek még meg a háztartásokba, és a leveleket, illetve a csomagokat sem kézbesítik december 3-a óta. A dolgozók béremelést követelnek.
A szerb kormány és a posta vezetősége a múlt hét végén kezdett tárgyalásokat a béremelésekről, azonban nem jutottak megállapodásra. A kormány 13,1 százalékos béremelést hagyott jóvá a szerbiai posta több mint tizenkétezer dolgozója számára, ezt azonban a szakszervezet elutasította, és 25 százalékos emelést követel.
A postán dolgozók átlagosan 35-40 ezer dinárt (98-112 ezer forint) keresnek, ami jelentősen alatta marad az országos 60 ezer dináros (169 ezer forint) átlagbérnek. A postai dolgozók véleménye szerint fizetésüket legalább 50 ezer dinárra (140 ezer forint) kellene emelni és a munkakörülményeken is javítani kellene. A szakszervezetek szerint a postások béreit már 17 éve nem emelték.
Nem lehet tudni, hogy pontosan hányan léptek sztrájkba, a szerb sajtó adatai szerint a postán dolgozók kétharmada nem vette fel a munkát már több mint egy hete, de egyes postahivatalokban befizethetők a csekkek és feladhatók a levelek és a csomagok, azok megérkezésének időpontja azonban bizonytalan.
Az utóbbi néhány évben a posta dolgozói évente egyszer-kétszer kezdtek sztrájkba, de általában csak kisebb sikereket értek el, követeléseik soha nem teljesültek teljes mértékben.
MTI
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2025.05.31Gazdasági teljesítmény mérése Napjaink controlling tevékenységének fontos része a tényadatokat szolgáltató számvitel, működését kiemelt szinten kell ismerni. A tanfolyam elvégzése után az elsajátított számviteli ismeretek segítségével a controlling által is használt mutatószámok könnyen értelmezhetőkké válnak.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.04Lean vezetés - Lean coaching A KÉPZÉS CÉLJA: A Lean Management bevezetés támogatása. Olyan Lean szemléletű vezetők képzése, akik képesek lesznek eredményesen irányítani, támogatni a Lean menedzsment bevezetését saját szervezetüknél, és a gyakorlatban is eredményesen alkalmazzák a Lean szemléletű változáskezelési, coaching, kommunikációs, motivációs eszközöket.
Részletek
Jegyek
- 2025.06.06Pénzügyi kimutatások elemzése A képzés során a résztvevők • megismerik és elsajátítják a beszámoló elemzés eszközeit és technikáit • képessé válnak egy vállalat vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetének komplex megítélésére a nyilvánosan elérhető pénzügyi beszámolók alapján • betekintést kapnak a vállalati beszámolók megértéséhez elengedhetetlen iparági elemzés eszközrendszerébe és technikáiba.
Részletek
Jegyek
A tartós beteg munkavállalók negyede arról számolt be, hogy állapota miatt előléptetési lehetőségtől is elesett. Teljes cikk
Elon Musk a közösségi médiában azt írta, hogy a válaszadás elmaradása felmondásnak minősül. Teljes cikk
Visszakapják Romániában az úgynevezett "salátarendelettel" megvont túlórapénzt a katonák, rendőrök és börtönőrök - erről csütörtökön... Teljes cikk
- Jönnek a részletek! - így igényelhetnek támogatást a nyugdíjasok 5 napja
- Nyugdíj: ezért fontos minél előtt belevágni az öngondoskodásba 1 hete
- "250-300 ezer forintból lehetetlen megélni" - sztrájkra készülnek a közszolgálati dolgozók 1 hete
- Ekkora béremelést kapnak a Penny dolgozói 2 hete
- Miért nem kedvezményezi a nyugdíjrendszer a fiatal özvegyeket? 2 hete
- Ők adnak munkát a nyugdíjasoknak: itt vannak a legnagyobb szövetkezetek 2 hete
- Nem minden munkáltató hajlandó fenntartani a fizetések reálértékét 2 hete
- Mutatjuk, mely ágazatokban, milyen mértékű béremelésre lehet számítani 2 hete
- Áfa-visszatérítés: a kisboltokban is könnyen elérhető lesz 2 hete
- Ismét két számjegyű hozammal zártak tavaly az önkéntes nyugdíjpénztárak 2 hete
- 40 évesen nyugdíjasként? Akik már csak hobbijuknak élnek 2 hete