Kötelező alkalmazni a munkanélkülieket
A jövőben az Új Magyarország Fejlesztési Terv beruházásainál a vállalkozóknak kötelező lesz a munkaügyi központokban nyilvántartott munkanélküliek bizonyos százalékát alkalmaznia. A cél a foglalkoztatás bővítése, különösen a hátrányos helyzetű csoportok körében.
Hosszú távú foglalkoztatás a cél
Pirisi Károly, a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal főigazgatója a hétfői sajtótájékoztatón elmondta, hogy a rengeteg alvállalkozó bevonása miatt nem lesz egyszerű a támogatási rendszert koordinálni. Ahhoz, hogy ne legyenek visszaélések, és a vállalkozók az összes kedvezményt megkapják, szigorúan ellenőriznek majd mindent, illetve a legapróbb dolgokat is rögzítik a szerződésekben. A főigazgató felhívta a figyelmet arra, hogy a tervek szerint a nagyberuházások helyszíne egybe fog esni azokkal a területekkel, ahol a legnagyobb a munkanélküliség.
Elsősorban a hosszabb ideje munkanélkülieket próbálják elhelyezni ily módon. A főigazgató szerint ez elég nehéz feladat lesz, ugyanis ezek az emberek többnyire alulképzettek. Emiatt az ÁFSZ képzéseket indít számukra, de anyagilag is segíti őket: például képzési és utazási támogatást kaphatnak. A szolgáltatások mellett csoportos foglalkozásokkal, mentorok bevonásával, munkaerő-közvetítéssel segítik a nyilvántartott álláskeresőket. A jelentős építési igényű beruházások munkaerőigényeinek kielégítésére pedig toborzásokat szerveznek majd a munkaügyi szakemberek. A végső cél a magyar munkanélküli réteg hosszú távú foglalkoztatása.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa