Lendvai Ildikó: Nem tartható fenn 3200 miniállam
Kétharmados törvények módosításáról is tárgyalnának a szocialisták, a rendkívüli parlamenti ülés pedig az ellenzékkel folytatott egyeztetés első, és nem utolsó lépése - mondta Lendvai Ildikó frakcióvezető pénteken a Magyar Televízió Napkelte című műsorában.
"Nem a költségvetés a legnagyobb kérdés", a probléma már gazdasági és munkahely-megőrzési természetű, mivel a közeli napokban minden erre hivatott fórum a korábbinál kedvezőtlenebb prognózisokat tesz közzé a térségről és gazdasági partnereinkről, így "nálunk is mélyebb és nagyobb válságra kell számítani" - hangoztatta.
Közlése szerint további gazdasági intervenciókra, védelemre és mélyebb változásokra van szükség, hozzátéve: a január 29-i rendkívüli parlamenti ülésre "nem kívánunk költségvetés-módosítást beterjeszteni", a lényeg most az, hogy - szokatlan módon - át tudják-e rendezni év közben az adórendszert.
"A mi válaszunk az, hogy igen, de erről kell egy parlamenti konzultáció" - fogalmazott Lendvai Ildikó, hozzátéve, "azt szeretnénk, ha ebben tavaszig dűlőre jutna a parlament többsége, és akkor adott esetben (...) az év második felében már ilyen típusú, megreformált, belső átrendezésen átesett adórendszer szerint adózhatnánk".
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az eredetileg március 30-ra tervezett sztrájkot Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár jogellenesnek tartja. Teljes cikk
Az Európai Építőipari Szövetség lakásügyi munkacsoportjának elnöke szerint a legnagyobb gond, hogy a magyarok a fizetésük több mint 40... Teljes cikk
Friss kutatást készített a hazai kis- és középvállalatok helyzetéről és problémáiról a Helix Consulting. Ebből kiderül többek között, hogy a... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?